بخش هاي تخصصي و پزشکي اين سايت صرفا جنبه علمي دارد و مسئوليت خواندن مطالب به عهده خواننده مي باشد ، در صورت يافت نشدن مطلب مورد نياز خود ، در قسمت "ارتباط با ما" آن را بيان کنيد

رويا (خواب ديدن)

رويا يعني وجود تصاوير ذهني در غياب تحريکات خارجي درست مثل خاطرات زنده و خيالبافيها. برخي خيالبافيها به قدري به واقعيت نزديک‌اند و به قدري خوب سازمان يافته‌اند که خيال مي‌کنيم واقعيت دارند و پيش خود مي‌گوييم که بعيد است اين بار هم در حال رويا باشيم.

بی خوابی


جاي ترديد نيست که رايجترين روش دارويي براي مبارزه با بي خوابي استفاده از داروهاي خواب آور است. اما بي خوابي مرضي نيست که بتوان آن را توسط دارو آنگونه که انسولين ، ديابت  را درمان مي‌کند، درمان کرد. چون بي خوابي يک علامت است. اگر بي خوابي به علت درد يا ناراحتي باشد مرض عامل بي خوابي را درمان کرد. اگر بي خوابي نسبت به مشکلات شخصي و اختلالات روان شناختي ثانوي باشد بايد با اين مشکلات بطور مستقيم برخورد کرد.

ترس چيست؟

استرس فشار و فرسايش بدن به هنگامي است که با محيط پيوسته در حال تغيير سازگار شويم. چنين تغييراتي آثار جسماني و هيجاني بر ما مي‌گذارد و مي‌تواند احساسات مثبت يا منفي ايجاد کند. در صورت مثبت بودن ، اثرات استرس ما را ناگزير به عمل مي‌کند، هوشياري تازه و چشم انداز مهيج جديدي براي ما به ارمغان مي‌آورد.

راههاي رسيدن به آرامش


هر که هستيد و هر کجا زندگي مي‌کنيد، آرامش را به زندگي خويش دعوت کنيد و آن را در ذهن خود جايگزين سازيد. اگر کلام و رفتار شما قرين آرامش باشد بدون شک اين ويژگي به دنياي اطراف شما نيز سرايت خواهد کرد. بخاطر داشته باشيد، براي رسيدن به اين وضعيت ، لازم است برخي قابليتهاي ويژه را در خود پرورش دهيد و شرايط خاصي را در زندگي خويش ايحاد نماييد. رعايت نکات زير مقدماتي است که به شما کمک مي‌کند و در اين مسير گام برداريد.

اضطراب

اضطراب‌ عبارت‌ است‌ از يک‌ احساس‌ ناراحت‌کننده‌ و مبهم‌ ترس‌ ، وحشت ‌، يا خطر با منشاي‌ ناشناخته‌ که‌ بر فرد مستولي‌ مي‌گردد. براي‌ بعضي‌ از افراد اين‌ حالت‌ ممکن‌ است‌ ناگهاني‌ روي‌ دهد و بر طرف‌ شود، اما براي‌ بعضي‌ ديگر اين‌ حالت‌ به‌ صورت‌ مزمن‌ در مي‌آيد. اضطراب‌ از نظر علمي‌ چندين‌ نوع‌ دارد: اضطراب‌ حاد ناشي‌ از موقعيتي‌ خاص ‌، اختلال‌ در تطابق‌ يافتن‌ با شرايط‌ تازه ‌، اختلال‌ اضطرابي‌ عمومي‌ شده ‌، اختلال‌ هراس ‌، اختلال‌ تنش‌زاي‌ پس‌ از حادثه ‌، ترس‌ مرض‌گونه‌ و اختلال‌ وسواسي‌ ـ جبري‌.

نامه ای برای عزیزم

 نكاتي هست كه توصيه ميکنم بخوانيد، هرچند كه مي دانم مي دانيد پس هدف از اين نوشته فقط يادآوري دانسته هاي شماست.

تمامي انسانها در طول كار و زندگي خود انتظاراتي دارند كه برآورده نشده است كه اغلب زمينه ساز ناخشنودي هاي آنان بوده است لذا درصدد برآمدم تا راهي را براي ارتباط بهتر با شما پيدا كنم پس تصميم گرفتم برايتان نامه اي بنويسم .
آرامش ذهني

تفکر گستره وسيعي از فعاليتهاي ذهني را دربرمي‌گيرد. هنگامي که تصميم مي‌گيريم چيزهايي را از بقالي بخريم يا برنامه‌اي براي تعطيلات خود تنظيم کنيم و يا درباره يک دوست بيمار دلواپس شويم. در همه اين موارد سرگرم تفکر هستيم و انواعي از افکاردر ذهن ما جريان دارند. در واقع افکار انسان اشاره به اين توانايي انسان دارد که ما مي‌توانيم اشيا افراد و وقايع را در غياب آنها تجسم و بازتابي کنيم و حتي تغييراتي در آنها اعمال کنيم.

زندگي پس از طلاق

طلاق يک تغيير اساسي در زندگي است که شخص را دچار سردرگمي ميکند . ناگهان خودتان به تنهايي ميبايست از پس مواردي مانند پول بچه ها شغل تغييرات و موقعيتهايي که اعضاي خانواده را تحت فشار قرار ميدهد بر بياييد . در اينجا توصيه هايي وجود دارد که " چگونه زندگي جديد را پس از جدايي شروع کنيد ؟"  اگر مشکلاتي داريد بدانيد که :

وسواس فکري


اختلال وسواس فکري عملي اغلب موضوع لطيفه‌ها ، بذله گويي‌ها و شوخي‌ها بوده است. برخلاف الگوهاي کليشه‌اي ، اختلال وسواس فکري عملي واقعي موضوعي خنده‌دار نيست. وسواس يک اختلال اضطرابي داراي پايه زيست شناختي است که اغلب از کودکي شروع مي‌شود و ممکن است الگوي خانوادگي داشته باشد. اختلال وسواس فکري – علمي با وسواس‌هاي فکري ، رفتارهاي اجباري و يا هر دو آنها مشخص مي‌گردد.

چگونه خاطره هاي بد را از ياد ببريم

در تحقيقي که در دانشگاه کلـورادو انـجام گـرفت، مشخص شـد که افراد ميتوانند توانايي سرکوب خاطرات احسـاسي را در خـود ايجاد کنند. ايـن تحقـيق فـعاليـت مـغز را در افراد تحـت آزمـايش کـه براي سرکوب خاطرات مربوط بـه تصـاوير منـفي تعليم ديده بودند، مـي سنجـيد و دو مکـانيـزم را در قسـمت جلـو مـغز نشـان داد. ايـن تحقـيـق مـي تـوانـد بـه متخصصين بـالينـي کـمک کنـد روش هـاي درماني جديدي براي آنها که قادر به سرکوب خاطرات ناراحت کننده خود نيستند و با بيماري هاي اختلالات استرس، ترس مفرط، افسردگي، اضطراب، و سندرم وسواس در ارتباط است، ابداع کنند.
 

بزرگترين درسي که ميتوان از تصاوير خطاي ديد گرفت

به احتمال زياد شما هم تا كنون عكسهاي زيادي در مورد خطاي ديد، ملاحظه كرده ايد.
 
يكم :
اكثرا مردم مي گويند تا چيزي را با همين دوچشم خود نبينيم باور نمي كنيم. همچنين مي گويند شنيدن كي بود مانند ديدن. اما اينجا مي خواهيم بگوييم هميشه موقعيتها ، اشياء و مسائل آنطور هم كه ديده مي شود،‌ممكن است نباشند.

اعتماد به نفس

اغلب مردم معناي واقعي کلمه ي "اعتماد به نفس"را به خوبي درک نمي کنند . به همين دليل ان نوع از اعتماد به نفس وخود باوري را که مطلوب ومورد نظرشان است در زند گي تجربه نمي کنند چون فکر مي کنند اعتماد به نفس يعني اين که ايمان واعتماد به موفقيتها يي که در کارها به دست مي اورند. در صورتي که اعتماد به نفس واقعي وحقيقي ان است که قبل از اين که در کاري موفق شويم نوعي اعتماد به توانايي خود براي انجام ان کار داشته باشيم .

افسردگي


افسردگي بيماري بسيار شايع عصر ماست. و در تمامي جهان روندي فزاينده دارد. اين در حالي است كه حدود نيمي از مبتلايان به افسردگي يا از بيماري خود بي خبرند يا بيماري آنها چيزي ديگر تشخيص داده شده است.

افسردگي يك بيماري اختصاصي نيست بلكه در تماما سنين و همه نژادها، هم در زنان و هم در مردان ظاهر مي شود.

علت شکست در برخي ازدواج‌ها

اگر زوجين فاقد مهارتهاي ارتباطي ضروري براي حل مشکلاتشان باشند، حتي کوچکترين مشکل نيز حل ناشدني‌خواهد شدامروزه بسياري از ازدواجها قبل از تشکيل و يا مدت کوتاهي بعد از آن متلاشي مي‌شوند. درک اينکه چرا اين ازدواج‌ها شکست مي‌خورند مي‌تواند راه‌حلي باشد که مراقب باشيد ازدواج خودتان شکست نخورد.  بعضي از عواملي که در شکست ازدواجها مشارکت دارند شامل مسائل مالي و ديگر شرايط ازدواج است. همه ي اين مسائل مي‌تواند در يک ازدواج سالم و پايدار هم وجود داشته باشد اما اگر آنها به طور صحيح و درست مورد رسيدگي قرار نگيرند، مي‌توانند منجر به شکست ازدواج شوند.
توصيه هاي ايمني در شوهر داري

توصيه‌هاي ايمني:هرگز به تملق و دروغ و مکر متوسل نشويد.
يک زن نيرنگ‌باز نمي‌تواند با به‌کارگيري دسيسه، عشق را در وجود شوهرش بيدار کند. به‌محض اينکه شما تصميم گرفتيد شوهرتان را همان‌گونه که هست بپذيريد، ديگر نبايد درباره نقشتان به‌عنوان مشاور اصلي او، نگران باشيد. او نيازي به اندرز شما ندارد، بلکه او محتاج پذبرش و اعتماد شماست.

داروهاي تاثير گذار در تحريک تخمک گذاري

به طور خلاصه دلايل عدم تخمک گذاري را در چند مسير مي توان بررسي کرده:
در گروه اول عدم تخمک گذاري به دلايل مشکلات در هورموهان هاي تحريک کننده و بالادستي تخمدان وگروه دوم مشکل در تخمدان ها.
در گروه اول که هجم عظيمي از مراجعات به مراکز ناباروري را نيز به خوداختصاص مي دهد غيرطبيعي بودن دو هورمون معمولا بيشتر از بقيه ديده ميشود:

خوراک دل مرغ با نان جو

مواد لازم:

دل مرغ/700گرم
پياز/3عدد متوسط
شير/1پيمانه
آرد/2 قاشق سوپخوري
خامه/100گرم
قارچ درشت /6 عدد
ريحان درشت خرد شده/3 قاشق سوپخوري
پنير پيتزا/100گرم
روغن ،نمک ،فلفل/ به مقدار کافي
نان جو/يک قرص بزرگ
حلزونهاي بادامي

مواد لازم:

آرد: سه و يک سوم پيمانه
کره: يک و يک چهارم پيمانه
تخم مرغ: 1 عدد
خمير مارسپيان: 200 گرم
پودر قند: يک و يک چهارم پيمانه
زرده تخم مرغ: 1 عدد
وانيل شکري: يک چهارم قاشق چايخوري
نمک: يک هشتم قاشق چايخوري
شکر: 1 قاشق سوپخوري
سفيده تخم مرغ: 1 عدد
پودر خمير ترش: يک و يک دوم قاشق سوپخوري
شير ولرم: دو سوم پيمانه
مرباي زرد آلو: 1 قاشق سوپخوري
بادام (پرک شده): 2 قاشق سوپخوري
رولت ميكس(مخلوط)

مواد لازم براي 8 نفر:

گوشت چرخ كرده/500 گرم
آردسوخاري/ 3 قاشق سوپخوري
تخم مرغ خام /يك عدد
سير/2حبه ، رنده شده
پنير پيتزا/200 گرم
فلفل دلمه اي/ يك عدد
هويج پخته /يك عدد
تخم مرغ پخته /يك عدد
ترخون، جعفري و پيازچه/3 قاشق سوپخوري
فيله مرغ چرخ كرده/300 گرم
پياز /300 گرم
پياز/4 عدد، حلقه حلقه
محلول زعفران /يك قاشق سوپخوري
دسرکاسترد

مواد لازم:

آرد: 7قاشق غذاخوري
کره:100گرم
شيرخشک: 1ليوان
آب: 5ليوان
شکر: 1 و 1/4 ليوان
تخم مرغ زده شده: 2 عدد
وانيل: کمي
بيسکويت ساده: 1بسته
شربت نعنا

مواد لازم:

نعناي تازه وسبز :500 گرم
شکر:1 کيلو
آب: 2 ليوان
کتلت قارچ با آرد سيب زميني

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده/250گرم
قارچ/350گرم
تخم مرغ/2عدد
پياز/1عدد
سير/1حبه
پنير سفيد/60گرم
آرد سيب زميني /3 قاشق سوپخوري
آرد سوخاري/3 قاشق سوپخوري
نمک و فلفل/به ميزان لازم
زردچوبه و ادويه/مقداري
کاپ کيک کودکان (CUP CAKE )

مواد لازم:

شکر: 1 ليوان
کره: نصف ليوان
تخم مرغ: 2 عدد
آرد: 1 ليوان نصف
بيکينگ پودر: 2 قاشق غذا خوري
شير: نصف ليوان
شيريني زرد آلو

مواد لازم:

آرد: 2 پيمانه
نمک: يک هشتم قاشق چايخوري
پودر قند: دو سوم پيمانه
کره: سه چهارم پيمانه
بادام (خرد شده): يک دوم پيمانه
زرد آلوي خشک: يک سوم پيمانه
زرده تخم مرغ (درشت): 1 عدد
مارمالاد زرد آلو: 1 قاشق سوپخوري
سوهان عسلي

مواد لازم:

روغن مايع: 3 قاشق غذا خوري
عسل: 125 گرم
گلاب: 3/4 پيمانه
خلال بادام: 100 گرم
رعفران سائيده شده: نصف قاشق چايخوري
خلال پسته: براي تزئين به مقدار لازم
شکر: 250 گرم
آسپرين و پوست

مصرف روزانه ي آسپرين مي تواند براي افراد خاصي مفيد باشد. به علت خاصيت ضد لختگي خون آسپرين، علاوه بر آن که از خطر بيماري هاي قلبي مي کاهد به جلوگيري از بروز سکته و حمله ي قلبي نيز کمک مي کند. اما همانند هر داروي ديگر مي تواند عوارض جانبي داشته باشد. يکي از اين عوارض جانبي که ممکن است در موردش فکر نکرده باشيد، چگونگي تأثير آسپرين بر روي پوست شماست.

ده ماده غذایی که چهره شما را زیبا تر می سازد

همان طور که می گویند شما همان چیزی هستید که میل می کنید درست غذا خوردن به حفظ یک زندگی سالم و در عین حال حفظ چهره ای سالم کمک می کند .وقتی احساس خوبی در مورد چیز هایی که میل میکنید دارید و زمانی که موادی که مصرف می کنید برا یشما مفید است . این شانس را دارید که از چهره ای که می خواهید بر خوردار باشید در اینجا ده ماده غذایی که نه تنها به شما کمک میکند احساس خوبی داشته باشید بلکه کمک می کند چهره ای فوق العاده نیز داشته باشید معرفی می شود:

از دست خال های تیره پوست رها شویم

در بیشتر افراد با افزایش سن، خال های تیره رنگی بر روی پوست بخصوص در قسمت هایی که در معرض تابش نور خورشید هستند مثل پشت دست ها و صورت، ظاهر می شوند.

در بعضی افراد بعد از بارداری یا در آسیب هایی مثل گزیدن حشره، خراش پوست یا بریدن آن، این خال ها بوجود می آیند.

بررسی نقش تغذیه در قدرت جنسی

غذاهای اشتهاآور ،موادی معجزه‌گر در آشپزخانه ،غذاهای نشاط‌آور،غذاهایی که عملکرد سیستم تناسلی را بهبود می‌دهند،سایر مواد خوراکی موثر بر قوای جنسی،تقویت جنسی با غذا،تقویت کننده برای آقایان،علل ضعف قوای جنسی،افزایش میل جنسی زنان با چای

در رابطه جنسی آزادانه صحبت کنید

حرف زدن درمورد چیزهایی که تحریکتان می کند باعث می شود رابطه جنسی بسیار بهتری داشته باشید. اگر تکنیکهای همسرتان در رابطه جنسی هیچ تحریکی در شما ایجاد نمی کند می توانید به او کمک کنید آنها را تغییر دهد تا رابطه جنسی بهتری داشته باشید. اما مراقب باشید: انتقاد کردن از همسرتان در حالتی که لخت و بی دفاع در تحتخواب بیشتری تلاش خود را برای لذت دادن به شما به کار می گیرد می تواند منجر به سالها اختلال روانی و پایین آمدن اعتماد به نفس جنسی او شود. امروز می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور باید این انتقادات را مطرح کنید تا احساسات همسرتان جریحه دار نشود.

جلوگیری از عقیمی مردان

مهم‌ترین بیماری‌های ناحیه تناسلی در مردان چیست؟
در رشته اورولوژی در سال‌های اخیر طبقه‌بندی جدیدی انجام شده که بیماری‌های این رشته را به 6 یا 7 رشته تخصصی تقسیم می‌کند و در کنگره‌های علمی نیز از همین تقسیم بندی تبعیت می‌شود. براساس این تقسیم بندی بیماری‌های اورولوژی به چند دسته بیماری‌های کلیه و پیوند کلیه، اورولوژی زنان، اورولوژی اطفال، انکولوژی یا سرطان در اورولوژی، اندرولوژی (شامل بیماری‌های عقیمی و ناتوانی جنسی مردان) اندریولوژی (شامل روش‌های غیر تهاجمی از‌جمله برای دفع سنگ و اورولوژی ترمیمی (جراحی‌های ظریف و مشکل) دسته بندی می‌شود.

باورهای نادرست دوران بارداری

خانم های باردار معمولا در طول دوران بارداری توصیه های عجیب و غریبی را می شنود که از ترس اینکه مبادا جنینشان سقط شود،این کارها را انجام می دهند.
بارداری یکی از دوره‌های ویژه زندگی است که چالش‌های خاصی را برای فرد ایجاد می‌کند.شما به عنوان مادر در این دوره تمام تلاش خود را می‌کنید تا فرزندی سالم به دنیا آورید،اما چگونه می‌توانید بگویید که بهترین انتخاب کدام است؟مراجعه به پزشک می‌تواند روش خوبی باشد،ولی درباره چیزهایی که در فاصله ملاقات خود با پزشک می‌شنوید چه واکنشی نشان می‌دهید؟شما نمی‌توانید پشت سر هم با پزشکتان تماس بگیرید و هر چیزی را مجددا با او هماهنگ کنید.

تبخال تناسلی و نحوه برقراری رابطه جنسی

دکـتر رات متـخـصـص و مشـاور جنـسـی در آمریکا اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی مقابله با این بیماری و نحوه لذت بردن مجدد از زندگی را در اختیار شما قرار می دهد.

واکـنــش افـراد به هـنــگام تشخیص بیماری تبخال ژنتیکی چیست؟
رایـج تـرین احسـاسـی که بـه افـراد دست می دهد چیزی نیست جز ترس و عصبانیت. آنها معمولا با خود می گویند:

بیماری بواسیر

هیچ کس، به غیر از یک متخصص روده و مقعد، دوست ندارد در مورد بواسیر صحبت کند. اطلاعات کمی در مورد این بیماری در میان عموم وجود دارد، و از طریق رسانه های گروهی نیز اطلاعات کمی ارائه می شود، از اینرو افراد معمولاً تصور می کنند که این بیماری جزء بیماری های نادر است. درصورتی که برخلاف این تصور، افراد بسیار زیادی به آن مبتلا می شود. برطبق تحقیقاتی که در سال 1991 بر این بیماری انجام گرفت، مشخص شد که حدود 100 میلیون امریکایی به آن مبتلا هستند.

زگیل دستگاه تناسلی چیست؟

یکی دیگر از بیماریهای جنسی زگیل ناحیه تناسلی است که عامل ویروسی دارد .
زگیل تناسلی، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل برامدگیهای تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. زگیلها می توانند از چند هفته تا چند ماهنواحی مرطوب ایجاد می شوند. بعد از تماس با فرد آلوده ایجاد شوند. عامل ایجاد کننده ویروسی به نام ویروس پاپیلومای انسانی است که به نظر می رسد در ایجاد برخی بدخیمی ها نیز نقش دارد.این ویروس مشابه با ویروس ایجاد کننده ی زگیل معمولی است ولی در مقایسه با آن از قدرت انتقال بیشتری برخورداراست.

سوال هایی که اقایون می ترسند از پزشک ها بپرسند؟

بـه عـلت غـرور بـیـش از حـد و یا هزینه های بالای درمانی بیــشتر آقـایــون تنها زمانی به ملاقات دکترها می روند که جایی از بدنشان بشکند مثل بینی و یا اینکه عضوی از کار بـایسـتـد مـثل قلب. اکثر آقایون تا زمانی که مشکل حادی برایشان به وجود نـیامده باشد به پزشک متخصص مراجعه نمی کنند.

کمبود تستوسترون در آقایون

اگر می خواهید قوه ی مردانگی شما همیشه در اوج باشد، لازم است که تستوسترون یا آندروژن بدنتان همیشه به میزان کافی وجود داشته باشد چون این هورمون ها مسئول رشد طبیعی آلت جنسی مردانه و حفظ صفات ثانویه جنسی هستند. اگر میزان این هورمونها در بدنتان کافی نباشد، شما احساس اضطراب، افسردگی و گیجی خواهید کرد و میل جنسیتان نیز کاهش می یابد. کمبود تستوسترون همچنین باعث انحطاط حجم عضلانی و قدرت جسمی شده و چربی نواحی بالاتنه و شکم را نیز افزایش می دهد.
کمبود آندروژن نیز زمانی اتفاق می افتد که بافت های بدن برای کارکرد طبیعی خود، به میزان کافی در معرض آندروژن و تستوسترون قرار نمی گیرند. البته با درمان جایگزین تستوسترون (TRT) برای افرادی که سطح تستوسترون بدنشان پایین تر از حد نرمال است، هنوز جای امیدواری هست.

خون در مایع منی : هماتوسپرمی یا هموسپرمی

این عارضه، ترس از سرطان یا بیماری‌های مقاربتی را در فرد مبتلا برمی‌انگیزد. اگرچه هماتوسپرمی ممکن است نشانه سرطان پروستات یا بیماری‌های دیگری در مجاری ادراری باشد، ولی معمولا این‌گونه نیست؛ در بسیاری از موارد، هیچ علت ظاهری برای وقوع آن وجود ندارد و تعجب‌آورتر اینکه ممکن است هماتواسپرمی صرفا به یک بار واحد محدود شود یا در طول چند هفته یا چند ماه، چند بار تکرار شود و سپس به طور کامل ناپدید شود.

بیوشیمی جنسی چیست ؟

بیوشیمی جنسی را از یک لحظه بسیار سخت می توان تعریف کرد . بدین معنا که یا آن را احساس می کنید یا آن را احساس نمی کنید.
آیا تا بحال اتفاق افتاده است که یکی از دوستانتان مرد یا زن فوق العاده ای را برای شما توصیف کرده باشد و به شما اطمینان خاطر داده باشد که او هر آنچه را که یک زن یا مرد می خواهد ، داراست ، به طوری که مشتاق شده باشید او را حتماً ببینید . سرانجام پس از آنکه او را از نزدیک دیدید متوجه شدید که هیچگونه جاذبه جنسی برایتان ندارد ؟ . آیا تا بحال از لحاظ جنسی جذب کسی شده اید که هیچ گونه نقطه مشترکی با او نداشته اید ، برایش احترام قائل نبوده اید یا او را تایید نمی کردید و هرگز نیز نمی خواستید که زندگیتان را با او بگذرانید ؟ موضوعی که در رابطه با جاذبه جنسی بسیار ناراحت کننده و حتی عصبانی کننده است نیز همین است . بدین معنا که ظاهراً تحت شرایط نادرست با فرد نامناسب ، اغلب آن را بیش از حد احساس می کنیم و تحت شرایط درست با فرد مناسب اصلاً آن را احساس نمی کنیم .

رابطه جنسی پس از زایمان: آیا باید صبر کرد؟

پرسش:  تقریباً یک هفته است که زایمان کرده ام. زایمانم کاملاً عادی بود و مشکل خاصی وجود نداشت. سلامتی خودم را به طور کامل به دست آورده ام و مصر هستم تا رابطه ی جنسی را با شوهرم دوباره از سر گیرم. آیا واقعاً لازم است که 6 هفته صبر کنم؟
پاسخ:  سوال بسیار بجایی است چون اکثر خانم ها علاقه مند به از سر گرفتن رابطه جنسی پس از زایمان هستند و خجالت می کشند که این سوال را از پزشکشان بپرسند.

تشخیص و پیش گیری از عفونتهای واژینال

ترشحات مهبل می تواند مشکلی بسیار ناراحت کننده و خجالت آور باشد. از اینرو برای شناخت علائم این مشکل و روش تشخیص آن باید وقت بگذارید.

مراحل
۱- باید یاد بگیرید که مهبل اندامی از بدن است که نظافت آن به عهده خودتان است. ترشح عملی عادی و کاملاً نرمال از آن روند می باشد.

سوزاک یا التهاب گنوکوکی مجرای ادراری

سوزاک‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ بیماری‌ عفونی‌ در دستگاه‌ تناسلی‌ که‌ از راه‌ آمیزشی‌ منتقل‌ می‌شود. در مردان‌، این‌ عفونت‌ در پیشابراه‌ رخ‌ می‌دهد، در زنان‌، در پیشابراه‌ (مجرایی‌ که‌ ادرار را از مثانه‌ به‌ بیرون‌ هدایت‌ می‌کند) و نیز دستگاه‌ تولید مثل‌، و در هر دو جنس‌ ممکن‌ است‌ راست‌روده‌، گلو، مفاصل‌، یا چشم‌ها نیز درگیر شوند. این‌ عفونت‌ در تمام‌ سنین‌ رخ‌ دهد (حتی‌ کودکان‌ کم‌ سن‌ و سن‌ سال‌ که‌ مورد تجاوز قرار می‌گیرند). حداکثر شیوع‌ این‌ عفونت‌ بین‌ ۳۰-۲۰ سالگی‌ است‌. دوره‌ کمون‌ بیماری‌ (از زمان‌ ورود میکرب‌ تا بروز علایم‌) ۱۰-۲ روز است‌.

مضرات مصرف طولانی مدت قرص های ضدبارداری

مصرف طولانی مدت قرص های ضدبارداری ممکن است پلاک های شریانی و  همچنین سرطان گردن رحم ایجاد کند.
نتایج بررسی های دانشمندان آمریکایی و بلژیکی نشان می دهد که استفاده طولانی مدت از قرص های ضدبارداری می تواند پلاک هایی در شریان ها ایجاد کند و همچنین موجب بروز سرطان گردن رحم شود.

از بین بردن دائم بوی بد مجرای تناسلی

چه ۱۵ سالتان باشد و چه ۶۵ سالتان، احتمالاً یادتان می آید که همیشه در مجلات مربوط به خانم ها دنبال این بوده اید که ببینید بوی دستگاه تناسلیتان نرمال است یا بویی تند و زننده دارد. همه این مجلات هم به طرق مختلف به شما اطمینان می دهند که اندام جنسی همه خانم ها بویی خاص دارد. بعد چند وقت راحت می شوید و از فکر آن بیرون می آیید. اما اگر شما هم جزء میلیون ها زنی هستید که در یک نقطه از زندگیتان دچار عفونت در دستگاه تناسلی شده اید، مطمئناً هربار که از عطر یا صابون استفاده نکرده باشید، بویی زننده از اندام جنسی خود به مشامتان می خورد. گاهی اوقات هم ممکن است همسرتان در این باره انتقاد کند.

مشخصات و ویژگیهای مایع منی

مایع منی علاوه بر اسپرم از 65 درصد مایع کیسه منی، 30 تا 35 درصد از پروستات، و 5 درصد از رگ ها تشکیل شده است. مایع منی حاوی اسید سیتریک، اسید آمینه های آزاد، فروکتوز، آنزیم ها، فسفوریل کولین، پروتاگلاندین، پتاسیم و روی می باشد. میزان مایع منی تولید شده از چند قطره تا 6 میلی لیتر متغیر است.

۵ نکته شگفت انگیز درمورد امور جنسی مردان

محققان مسائل جنسی موجودات عجیبی هستند. با تحقیقات همه جانبه خود، خصوصی ترین قلمرو انسانی یعنی مسائل جنسی را موشکافی می کنند. نکته جالب این است که ما اجازه اینکار را به آنها می دهیم. چرا اینکار را می کنیم؟ شاید به این دلیل باشد که می دانیم اگر این محققین نبودند، نمی دانستیم درمورد مسائل جنسی چه باید بکنیم و چه نباید بکنیم. امروز، محققین مسائل جنسی، 5 نکته مهم در مورد امور جنسی مردان را برایتان بازگو می کنند.

روشهای تشخیص وجود پرده ی بکارت

معنای حقیقی از بین رفتن پرده بکارت، از بین رفتن و پاره شدن آن صرفاً به دلیل مقاربت و نزدیکی است، چرا که دلایل دیگری در از بین رفتن پرده ی بکارت دخیل هستند که در این مقاله به شرح آن می پردازیم:

روشهای مراقبت و جلوگیری از افتادگی سینه در خانم ها

یکی از مشکلاتی که برای خانم ها، به خصوص از سنین 30 تا 40 سالگی پیش می آید، "افتادگی سینه" است. از آن جاییکه زیبایی سینه ها در اندام زنان نقشی اساسی را ایفاء می کند، در اینجا به یک سری راهکارهای ساده امّا مفید که نتیجه ی جدیدترین تحقیقات جهت پیشگیری و ترمیم این مشکل است، اشاره می کنیم:

احترام به تفاوت ها در زندگی زناشویی

   همانطور كه می دانیم زنان و مردان دارای تفاوت های بسیاری هستند و آگاهی ازاین تفاوت ها در بهبود روابط بسیار مؤثر است. همچون آهن ربا، تفاوت های افراد می تواند باعث جذب آنان به یكدیگر شود. با بالا رفتن درك و آگاهی می توانیم به این تفاوت ها احترام بگذاریم و توجه خاصی داشته باشیم.

14 راز موفقیت و كامیابی جنسی! (ویژه متاهلین)

تا به حال برایتان پیش آمده است كه شبی را گذرانیده باشید كه تأثیر زیادی روی شما گذاشته باشد؟ هرچند نه به این خاطر كه نشئه و از خود بی خود بوده اید، - بلكه كاملأ برعكس ـ چیزی در شما به خوبی پیش نمی رفت، یا ـ بهترگفته باشم - آن طور كه تصورش را می كردید، پیش نمی رفت.  قبل ازآن شب، هفته ای پر از مشغله فكری را پشت سر گذاشته بودید ناآرام و عصبی و دستپاچه بودید، حتی برایتان پیش نیامده بود كه از شدت كار و فعالیت تا دیروقت دربیرون از منزل سپری كرده باشید. ولی ناگهان نیمه شب میل كردید كه همه چیز را به همسرتان تقدیم كنید. هنگام بازگشت به خانه، دسته گل رزی برای همسرتان خریدید. بعد از خوردن شام، همسرتان شروع به نوازش كردن سر و گردن شما كرده همان طوری كه می دانید كه چقدر به شما عشق می ورزد. همه چیز به نظر می رسید كه طبق نقشه پیش می رود همه چیز. تا آن قسمت به خصوص عضوی از بدن شما ـ همان عضو كاملأ قطعی و سرنوشت سازـ شما در حفظ تعادل درونی خود دچار تزلزل شده اید و خود را با این سؤال شدیدأ خرد كرده اید. چرا این اتفاق افتاده است؟

چرا خانمها گریه می کنند؟


یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است برای هر مردی بوجود بیاید، این است که همسرش به دلیل اختلالات هورمونی، شروع به گریه و زاری کند. در دوره های ماهانه که سیستم بدنی خانم ها دستخوش تغییرات هورمونی قرار می گیرد، آنها از نظر احساسی بسیار حساس می شوند، البته نباید تصور کرد که دلیل ناراحتی و بی قراری خانم در یک چنین مواقعی تنها به واسطه اختلالات هورمونی ایجاد می شود و دلیل قانع کننده دیگری در ورای آن وجود ندارد. به هر حال در این شرایط، هر لحظه این امکان وجود دارد که خانم آب های جمع شده در پشت سد را رها کرده و ساعت ها به گریه و زاری بنشیند.

5 نوع ازدواج - شما جزء کدام گروه هستید؟

ازدواج انواع و اقسام مختلفی دارد. وقتی توانستید نوع ازدواج خود را تشخیص دهید، آنوقت بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آیا از ازدواج خود راضی هستید یا فکر می کنید باید تغییراتی در آن ایجاد کنید.

ازدواج یکنواخت

وقتی ازدواج کرده اید، همسرتان را از ته قلب دوست می داشته اید. اما، با گذشت زمان و درگیر شدن شما با مسائل و مشکلات روزمره، بچه ها و سایر فعالیت ها، از همدیگر دور شده اید. شما به ندرت همدیگر را می بینید، این اشکالی ندارد، اما آرزو داشتید که می توانستید زمان بیشتری را با هم گذرانده و چیزی بیشتر و فراتر از هزینه های خانه را با هم شریک می شدید.

سرکه های آرایشی
اگر هنگام آبکشی قدری سرکه به آب اضافه کنید، موهایتان ابریشمین و زیبا خواهد شد. سرکه ی سیب در از بین بردن شوره ی سر هم بسیار موثر است. کسانی که با این مشکل رو به رو هستند، می توانند هنگام آبکشی موها مقداری سرکه به آب اضافه کنند.
 

دوران نامزدي و مناسبترین رفتارها برای زوجین

برخي فاصله ي بين عقد و عروسي را دوران نامزدي محسوب مي کنند.و برخي نيز از زمان خواستگاري رسمي تا زمان عقد را نامزدي مي گويند. اما به هر حال اين دوران، دوران طلايي زندگي مشترک ناميده مي شود و با توجه به اينکه شدت علاقه و صميميت در حد اعلاي خود مي باشد بهترين دوران جهت ايجاد تغييراتي در روحيه و خلق وخوي و شبيه شدن مي باشد.اين دوران زوجين را آماده ورود به زندگي مشترک مي کند.در اين دوره ارتباط نامزدها با يکديگر بيشتر مي شود و در اين ارتباط بيشتر، شناخت افراد از يکديگر عمق پيدا مي کند. در دوران نامزدي، خانواده و دوستان فرد وارد رابطه مي شوند.و فرد قبل از ازدواج مي تواند با آنها آشنا شود.شناخت شبکه ي ارتباطي نامزد، شناخت خانواده ي نامزد و شناخت دوستان نامزد و بيرون رفتن با او اين فرصت را فراهم مي کند تا زوجين بتوانند شناخت هاي قبلي خود را بازنگري کنند و بتوانند آينده ي خود را تا حدودي ببينند و براي زندگي مشترک آماده شوند.

حد و حدود در روابط عاشقانه در دوران نامزدی وعقد


در روابط دوستانه و یا در روابطی که در حد نامزد بودن و برای به دست آوردن شناحت از طرف مقابل است ، باید چه کاری انحام دهیم ؟ آیا می‌توانیم تنها به کتاب‌های و یا توصیه‌هایی که در تلویزیون و یا فیلم‌های در این رابطه می‌بینیم بسنده کنیم ؟
 یا اینکه هر کس خود باید حد این روابط را تشخیص دهد ؟ حد و مرز روابطی که بین یک دختر و پسر است باید در چه حدی باشد ؟ 
*  اگر رابطه ی شما به تازگی شروع شده است توصیه می‌کنیم که تمام احساسات حود را بروز ندهید زیرا شناخت شما هنوز در حدی نیست که بتوانید از طرف مقابل تان برداشت درست و صحیحی داشته باشید؛
 ممکن است با بروز دادن صحبت و یا احساسی از خود باعث ناراحتی یا سوء تفاهم بین خود و طرف مقابل تان شوید و معمولا این عادتی است که دخترها در برابر پسرها دارند . پس به دختر خانم‌ها توصیه می‌کنیم که

برخوردها و رفتارها در 6 ماه آغاز زندگی

راجع به وقایع احتمالی در ابتدای زندگی مشترک

افت روحی و دلتنگی :
کاملا طبیعی هستش که بعد از ازدواج یک افسردگی نهان بخصوص در طرف زن شکل میگیره حس دلتنگی برای محیط و اعضای خانواده  و اما اینجا آقاین باید هوشیار باشند این حالت بوجود آمده موقتیست پس جای نگرانی نیست اما وضایفی دارید که در این مدت باید انجام دهید اول اینکه در طول روز از محل کارتون تماس بگیرید و جویای احوال همسرتان بشوید ، نگذارید در محیط خانه تنها باشند در یکی دو هفته آغازین چند مرتبه با همسر خود به پدر و مادر همسر خود سر بزنید اگر همسر شما خواهری یا برادری دارند بذارید لحظاتی با آنها تنها باشند گردش بروید خلاصه تا زمانی که همسر شما به محیط منزل شما و زندگی جدید عادت نکرده اند این رفتارها رو ادامه بدید . البته همچین حالتی با دوز پایین تر در آقایان هم شکل میگیره اما چون بیشتر در اجتماع هستند درصدش خیلی پایینه .

مشکلات زوج هایی که قبل از ازدواج رابطه ی جنسی داشته اند

زوج هایی که قبل از ازدواج رابطه ی جنسی داشته اند، در زندگی زناشویی خود دچار مشکل خواهند شد.

این جمله از زبان یک کارشناس ازدواج و رئیس موسسه ی پویایی شناسی خانواده خطاب به شنوندگان کثیری از افراد متاهل می باشد. از طریق کارهای موسسه ی پویاشناسی

خانواده روی هزاران زوج، متوجه شده ایم که نتایج احساسی روابط جنسی پیش از ازدواج، در اکثر موارد، روی بیشتر جنبه های زندگی زناشویی افراد تاثیر منفی می گذارد.

10 روش براي بازگرداندن خانم هااگر از پس انجام چنین کاری برایید بالطبع خیلی خوشحال می شوید. شاید این اتفاق به این خاطر روی داده که شما دهان خود را نا بجا باز کرده اید و او شما را ترک کرده و شما تنها شده اید ولی هنوز هم احساس می کنید که او را دوست دارید.

پس باید سیاست خود را حفظ کنید و با او نرمی و صمیمیت گفتگو کنید. در مقابل او با تواضع رفتار کنید و از صمیم قلب از او عذر خواهي کنید تا شاید راضی شود و شما را برای بار دیگر بپذیرد. البته این امر در صورتی امکان پذیر است که او نیز شما را هنوز کمی دوست داشته باشد.

گزارشي از جراحي ترميم بكارت در ايران


خطر در كمين شماست

«در شب زفاف و پس از آن كه عروس و داماد به حجله مي رفتند، فردي به عنوان ينگه در پشت در منتظر مي ماند تا دستمالي را كه نشان از سلامت دختر است تحويل بگيرد و با نشان دادن آن به مادر شوهر و مادر زن انعامي نيز نصيب خود كند. اگر دستمال سفيد بود كه غوغايي به پا مي شد و بي آبرويي دختر و خانواده وي را به همراه داشت و احتمال داشت به دست پدر يا برادر "باغيرت"، خونش "مثل سگ" ريخته شود. البته اين اتفاق كم مي افتاد. گاه عروس سر داماد را كلاه مي گذاشت و دستمالي را كه به خون كبوتر آغشته بود، به كار مي برد.

«رسم دستمال بيني، مربوط به ايراني است كه هنوز علم پزشكي در آن پيشرفت نكرده بود و جراحي دختراني كه پيش از ازدواج خود را "لو" داده بودند، رايج نشده بود.»

5 اشتباه زنان که باعث تنها ماندن آنها میگردد
اگر در یافتن جفت خود منتهای کوشش خود را نموده ایـدو در این زمینه بموفقیت چندانی دست نیافته اید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که درباره دیدگاهتان نسـبــت بجستجوی عشق حقیقی تجدید نظر کنید. در این بخش با پنج اشتباه متداول زنان در بازی عـشق آشنا میشوید.اگــر بـرخـی از ایـن دلایــل بــرایــتـان آشــنــا بــود، خـود راسرزنش نکنید. فقط بدانید که لیاقتتان بیشتر بوده و عهد ببندید که برای بهتر بودن تغییر نمایید


1- اگر فکر کنید که عشق هرگز شما را پیدا نخواهد کرد، چنین نیز خواهد شد بسـیـاری از زنـان نـاامـیدیـهــای رومانتیکشان آنها را متقاعد نموده که برای ایـنـکه مـورد محبت و توجه دیگران قرار بگیرند، به صـورت ذاتــی چیزی درونشان وجود ندارد. آنها مثلا میگویند: "کی حاظر میشه با من ازدواج کنه؟ مطمئنم که تا آخر عمرم تنها میمونم."

تفاوت آزادی و بی بندوباری - خودارضایی و حرف های بالا و پایین و ترک آن

تفاوت آزادی با بی بندو باری :

معنی آزادی مسلما خیلی گستردس اما ساده ترین معنی که میشه برای آزادی بکار گرفت  : آزادی عبارت است از اسوده بیان کردن ، رفتار کردن ، زندگی کردن به شرط آنکه امنیت ما ، احترام ما و حقوق ما رعایت شود و در عین حال آ زادی ما باعث خدشه دار شدن حقوق دیگران نشود.  افراد آزاد اندیش را در عام افرادی با ذهنیت باز  ( Open Mind) خطاب میکنند این افراد دارای ظرفیتهای بالا در پذیرش انتقادات و رویاروئی با مسائل جاری اجتماع هستند به نوعی واقع بین و حقیقت جو .

سلامتی جنسی جوانان در خطر است
براساس تحقیقات انجام شده ارتباط تنگاتنگی میان نارسایی‌های جنسی و مشکلات اجتماعی از قبیل جرائم، تجاوزات جنسی، بیماریهای روانی، اعتیاد و طلاق وجود دارد
 دکتر شهرام قائدی در افتتاحیه کنگره خانواده و سلامت جنسی افزود: زوج های زیادی با نارسایی جنسی و تاثیر آن بر مشکلات زندگی زناشویی مواجه اند اما از نقش آن در ایجاد ارتباط ضعیف، اعتماد به نفس پایین و افسردگی در خود و همسرشان غافل هستند ،وی گفت :بر اساس برخی آمارها 50 درصد زوجین در مراحلی از زندگی زناشویی خود یک اختلال جنسی را تجربه کرده‌اند
کودک و میل جنسی
برخی روان‌پزشکان معتقدند تمایلات جنسی از بدو تولد شروع می‌شود و مکیدن پستان مادر را نیز جزو تجارب جنسی محسوب می‌کنند. در برخی تحقیقات نیز توانایی ارگاسم در نوزادان پسر پنج ماهه و نوزادان دختر ۴ ماهه گزارش شده است. این تحقیقات به این نکته اشاره کرده‌اند که مراحل ارگاسم در نوزادان پسر دقیقا مانند مردان بالغ است، منهای توانایی انزال...
در این دوره لازم است والدین و مراقبان کودک به نکات اساسی زیر توجه نمایند:
۱) از هرگونه لمس و نوازش اندام تناسلی کودک خودداری نمایید.
وقتی مردی شما را بخواهد...
وقتی مردی شما را بخواهد...
این توصیه ها را یک مشاور روانشناس برایم گفته است؛ آنقدر جالب بودند که بد ندیدم به شما هم منتقلشان کنم.

وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد.


کنجکاوی جنسی
وقتی بچه ها دنیای بیرون از خود را کشف می‌کنند، نسبت به اعضای خصوصی بدن خود و جنس مخالف به طور طبیعی کنجکاو می‌شوند.
بچه ها در بازی‌های عادی خود، از فرصت استفاده می‌کنند و از نظر جسمی به بچه های جنس موافق یا مخالف خود نزدیک می‌شوند تا شکل بدن آن ها را کشف کنند. بچه ها از سر کنجکاوی بازی‌های جنسی می‌کنند و این امر طبیعی است. این جور رفتارها با قصد و غرض جنسی صورت نمی‌گیرد و یا به روابط جنسی منجر نمی‌شود.
نمونه‌هایی از این کنجکاوی جنسی شامل:
گرایشات جنسی دختران در سن بلوغ (خطر جدی در مقطع راهنمایی)
همه ما میدانیم در اجتماعی که زندگی میکنیم چه می گذرد ، همه ما مطلعیم که فساد اخلاقی ، روابط نا مشروع در جامعه ما روبه افزایش هست ، پس بهتره راه های جلوگیری از گسترش آنرا در نظر داشته باشیم.
اولین گروه آسیب پذیر:
مقطع راهنمایی و دبیرستان برای دختران یکی از مهم ترین دوران زندگی اجتماعی محسوب می شود . متاسفانه به جای آنکه ارتباط فرزندان با والدین در این دوران گرم تر صمیمی تر و محکم تر شود والدین نا خواسته باعث ایجاد فاصله زیاد با فرزندان خود در این شرایط سنی حساس می شوند . در این سن به علت وجود کنجکاوی و دوران بلوغ اکثرا از دوستان خود تاثیر پذیر بوده و تمایل دارند خود برخی مسایل را تجربه کنند.
شخصیت جنسی و یا زندگی جنسی چیست ؟
شخصیت جنسی افراد با هویت جنسی آنها تفاوت دارد در واقع هویت جنسی یکی از اجزاء زندگی جنسی افراد است . هویت جنسی قابل مشاهده ترین جزء از اجزاء زندگی جنسی انسانها می باشد . پس هرگز زندگی جنسی را برابر با شهوت جنسی ندانید . کم نیستند افرادی که برای مقابله با غریزه جنسی و جلوگیری از شهوت جنسی به اشتباه با زندگی جنسی خود مقابله می کنند و در انتها به زندگی جنسی خود در تمام عمر آسیب می زنند . . نکته مهم که هرگز نباید فرموش کنیم این است که اجتماع ، وجدان و دین بر سلامت شخصیت جنسی  افراد تاکید دارند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  افراد در صورتی فعالیت جنسی نرمال و  روابط زناشویی موفق خواهند داشت که  تمامی مراحل شخصیت جنسی را به شکل صحیح طی کرده باشند و در حال حاضر زندگی جنسی نرمال داشته باشند .


چگونه از سوء استفاده جنسی از فرزندمان پیش‌گیری کنیم.

چه آموزش‌هایی برای پیش‌گیری از سوء استفاده‌ی جنسی در فرزندتان لازم است؟

•     خصوصی‌بودن اندام‌های جنسی شامل پستان‌ها، باسن، اندام تناسلی را از سن 3 تا 4 سالگی آموزش دهید. تا 5 سالگی کودک باید کاملاً این موضوع را درک کرده باشد.
•     شما باید این مفهوم را در فرزندان خود تقویت کنید که بدن آن‌ها به خودشان تعلق دارد. بچه‌ها با این کار برای جسم خود احترام قائل خواهند شد.

•    بچه‌هایی که برای جسم خود ارزش و احترام قائلند کم‌تر در خطر سوءاستفاده قرار می‌گیرند.


خیال پردازی جنسی و مشکلات آن
همه انسان ها در وجودشان کم و بیش، به خیال پردازی جنسی فکر می کنند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسان است. درجه ی آن بستگی به سن، جنیس، قدرت تخیّل و سابقه ی رابطه ی جنسی هر فرد دارد. هر کسی به نوعی در تخیّلات، در حین نزدیکی به این توّهمات و رویاها می پردازد. بعضی در 3کس یک رویه ثابت را پیش گرفته و تا آخر همان طور می مانند، و در مقابل برخی، دائماً به چگونگی و زیباتر بودن این رابطه فکر می کنند و در خیالات خود به دنبال لذّتی جدید و تنوع بیش تر در نزدیکی می پردازند. حرکات متنوع  و شهوت در یک نزدیکی، نه تنها هیجان 3کس را بالا می برد، بلکه باعث برقراری صمیمیت بیش تری در زندگی زناشویی نیز می شود.
غذايی جديد و خوشمزه با ماکارونی
1.ماكاروني را طبق دستور روي پاكت بپزيد سپس آبكش كنيد.
2. پياز را به صورت ريز خلال كرده در ماهيتابه همراه با كمي روغن سرخ كنيد سپس گوجه فرنگي ها را به صورت مكعبي كوچك خرد كرده به پياز اضافه كنيد.3. فلفل دلمه را به صورت ريز خرد كرده …

ماكاروني يكي از غذاهاي مورد علاقه كودكان است . اين روش طبخ جديد ماكاروني به شما كمك ميكند تنوعي به يكي از غذاهاي معمول بدهيد .
رلت پیتزا

رلت پیتزا

مواد لازم:
شکر   1 قاشق مرباخوری
مایه خمیر  1 قاشق مرباخوری
آب ولرم 1/4لیوان
آرد سفید یک و نیم لیوان
نمک  1 قاشق مرباخوری
روغن مایع  2 قاشق غذاخوری
 

مواد لازم برای سس گوجه فرنگی:
پيتزا قارچ
مواد لازم:
- قارچ شسته و خرد شده 2 پيمانه
- كره 40 گرم
- پنير مخصوص پيتزا 200 گرم
- سس گوجه فرنگي تند 3 يا 4 قاشق غذاخوري
- فلفل دلمه اي 1 عدد
- خمير پيتزا 5/0 كيلو
پیتزا سبزیجات
اين درست كه مي‌گوييم پيتزا از جمله غذاهاي فست‌فود است و خوردنش انسان را حسابي چاق مي‌كند، اما بچه‌ها پيتزا را خيلي دوست دارند پس چه بهتر كه خودمان در منزل براي آنان پيتزاي سبزيجات درست كنيم. ضمن اينكه شما مي‌توانيد در صورت تمايل كمي پنير پيتزا را هم به آن اضافه كنيد.

مواد لازم براي اين پيتزا را به سليقه خودتان بايد اضافه كنيد، يعني اگر مي‌خواهيد ارتفاع پيتزاي شما بيشتر باشد، مواد بيشتر و بالعكس، اگر مي‌خواهيد ارتفاع كمتر شود، مواد كمتري بايد روي خمير پيتزا بريزيد.

به طور حتم، بارها پيتزا درست كرده‌ايد، پس بهتر است خمير آماده تهيه يا از پيتزافروشي‌ها تهيه كنيد.
براي طبخ، ابتدا خمير پيتزا را در ظرف مخصوص فر بگذاريد و از اين مواد روي پيتزا استفاده كنيد: قارچ، فلفل سبز، پياز ريز شده، گوجه‌فرنگي حلقه شده، زيتون كنسروي، كنسرو ذرت و درصورت تمايل اگر فرزندان چاق نداريد، كمي كالباس يا ژامبون مرغوب را روي خمير بپاشيد، سپس سس گوجه‌فرنگي هم به آن اضافه كنيد و روي آن پنير پيتزا بپاشيد و داخل فر بگذاريد پس از ده دقيقه پيتزاي شما آماده است، پس از اينكه پيتزا آماده شد، مي‌توانيد در صورت تمايل مقداري پودرسير و پودر آويشن روي پيتزا بريزيد و ميل كنيد.


پیتزای سبزیجات با فیبر بالا

اين درست كه مي‌گوييم پيتزا از جمله غذاهاي فست‌فود است و خوردنش انسان را حسابي چاق مي‌كند، اما بچه‌ها پيتزا را خيلي دوست دارند پس چه بهتر كه خودمان در منزل براي آنان پيتزاي سبزيجات درست كنيم. ضمن اينكه شما مي‌توانيد در صورت تمايل كمي پنير پيتزا را هم به آن اضافه كنيد.

مواد لازم براي اين پيتزا را به سليقه خودتان بايد اضافه كنيد، يعني اگر مي‌خواهيد ارتفاع پيتزاي شما بيشتر باشد، مواد بيشتر و بالعكس، اگر مي‌خواهيد ارتفاع كمتر شود، مواد كمتري بايد روي خمير پيتزا بريزيد.

ته چین مرغ

برنج   يك كيلو گر
مرغ متوسط يك عدد
ماست   750 گرم (معادل يك ليوان)
روغن مايع 350 گرم
زرده تخم ‌مرغ   چهار عدد
زعفران ساييده دو قاشق چايخوري
نمك و ادويه به مقدار مورد نياز
قارچ خورد شده به مقدار دلخواه

طرز تهيه  :ماكارونی با مرغ

مواد لازم:

- ماكاروني 400 گرم
- مرغ نصف سينه مرغ
- سيب زميني 1 عدد بزرگ
- پياز 2 عدد متوسط
- رب 5/1 تا 2 قاشق غذاخوري
- جعفري خرد شده 2/1 پيمانه
- زعفران كمي
- نمك و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
- آبليمو 2 يا 3 قاشق غذاخوري

لازانيا با قارچ

مواد لازم:

- خمير لازانيا يك بسته
- پنير پيتزاي رنده شده 100 گرم
- قارچ 300 گرم
- سس گوجه فرنگي تند 3 قاشق غذاخوري
- كره 50 گرم

لازانيا با گوشت
مواد لازم:

- لازانيا 1 بسته
- گوشت چرخ كرده 200 گرم
- پنير پيتزا 100 گرم
- پياز 2 عدد متوسط
- رب گوجه فرنگي 2 قاشق غذاخوري
- نمك و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
- آبليمو 2 تا 3 قاشق غذاخوري


ماکارونی مخلوط
(زمان پخت 15 دقیقه)

مواد لازم برای 4 نفر:

3 یک قاشق سوپخوری روغن زیتون – یک دوم فنجان پیاز خرد شده – 2 فنجان نخود فرنگی – 120 گرم گوشت کم چربی باریک خرد شده – 350 گرم ماکارونی یک چهارم فنجان جعفری – پنیر پیتزا یک چهارم فنجان- نمک و فلفل به میزان لازم

اسپاگتی با سس تن ماهی
اسپاگتی یا معادل فارسی آن ماكارونی، معمولا از جمله راحت‌ترین و رایج‌ترین غذاهای ایتالیایی در كشور است كه نه تنها مورد علاقه كودكان است، بلكه میان بزرگ‌ترها نیز طرفداران زیادی دارد.

در میان غذاها، پخت ماكارونی یا همان به زبان اصلی اسپاگتی، می‌تواند غذای مناسبی باشد؛ به‌خصوص آنكه در این مدل اسپاگتی، به جای گوشت چرخ‌كرده از كنسرو تن‌ ماهی استفاده می‌شود. به این ترتیب، زحمت شما برای پخت این غذا در مقایسه با اسپاگتی معمولی به یك‌ سوم كاهش می‌یابد. در ضمن، غذای جدید و متفاوتی نیز برای شام یا ناهار فراهم خواهید كرد.
اسپاگتي با سس سبزيجات
براي درست‌كردن ماكاروني يا به‌قول ايتاليايي‌ها اسپاگتي، حتما لازم نيست از مخلوط گوشت چرخ‌كرده و رب گوجه‌فرنگي به‌عنوان سس استفاده كنيد.
اين غذا را در ايتاليا با انواع و اقسام سس‌ها درست مي‌كنند كه اسپاگتي با سس سبزيجات فصل، يكي از اين نمونه‌هاست.
ماكارونی با پنیـر پیتـزا
مواد لازم براي 4 نفر

ماكاروني نازك: يك بسته

 گوشت چرخ‌كرده: 250 گرم

 پياز متوسط: يك عدد
ماكارونی قارچ و میگو
مواد لازم برای 6 نفر:

یك بسته ماكارونی

1 كیلو گوجه فرنگی

یك قاشق سوپخوری رب گوجه فرنگی
ماكارونی با سويا و قارچ
سويا: يك بسته

پياز: دو عدد متوسط

قارچ: چهار عدد

ذرت: پنج قاشق غذاخوري

گوجه‌فرنگي: يك عدد متوسط
توضیحی درباره چگونگی تمرینات کجل
تمرینات کجل یکی از انواع تمرینات جنسی است که در کشور ما آن طور که باید و شاید در مورد آن صحبت نمی شود ولی همواره صحبت هایی را در مورد آن در انواع سایت ها می خوانیم.ولی جدا ً این تمرینات چه نوع تمریناتی هستند؟
تمرینات کجل(kegel) به پاره ای از تمرینات اطلاق می شود که توسط دکتر کجل ابداع شده است و جهت داشتن یک رابطه ی جنسی سالم و در کمال لذت استفاده می شود.عموما ً هدف هر ورزشی تقویت بنیه ی یک ماهیچه است ولی در کنار تقویت ماهیچه استفاده هایی دارد که عموم استفاده کنندگان از آن ها استفاده می کنند.
یک ماهیچه در ناحیه ی تحتانی قرار داردpubococcygeal muscles  که در از قائده ی آلت تناسلی شروع می شود و به زیر آن می رود و از بین ران ها می گذرد و به مقعد می رسد در صورت داشتن نعوذ کامل کل آلت تناسلی هم به این مجموعه می پیوندد.در جایی خواندم که مشابه این ماهیچه در بانوان هم وجود دارد.ابتدا بگزارید اشاره ای به فوائد این تمرینات کنم.
ماساژ جنسی زنان

 میدانید که زنها بدو طریق به ارگاسم میرسند: از راه تحریک نقطه جی و از راه تحریک کلیتوریس. بسیاری از خانمها ارگاسم از طریق نقطه جی را عمیق تر میدانند. گاهی اگر تحریکات بطور مناسب ادامه پیدا کند زن میتواند چند ارگاسم پشت سرهم داشته باشد. این ارگاسمهای متوالی و پشت سرهم تاثیر بسیار خوبی در روحیه زن دارد. دست خود را به یک ماده لیز کننده مناسب آغشته نموده و لبهای واژن را با انگشتتان ازهم باز کنید.

10+1 کلید شاد کردن خانم ها
1 ) زن ها دوست ندارند میهمان ناخوانده داشته باشند، بنابراین به آنها وقت کافی بدهید تا آماده شوند. آمادگی آنها برای پذیرایی امری حیاتی است.
2 ) هر روز از همسر خود سوال کنید که چه کاری می توانید برایش انجام دهید.
3 ) وقتی از شما خطایی سر می زند اظهار تاسف کنید. وقتی هم که تقصیر از شما نیست باز هم اظهار تاسف کنید!
مسايلی که زنان در مواجه با تجاوز بايستی بدانند
بسيار مهم است که هر چه سريعتر با شخصی امين در اين باره صحبت بکنيد و بهتر خواهد بود اگر از اشخاص حرفه ای در زمينه های پزشکی، روان درمانی و حقوقی کمک بگيريد.
هر چند که سخت به نظر می آيد، اما بعد از تجاوز در اولين فرصت و سريعاً به پزشک متخصص زنان و يا اورژانس برای معاينات لازم مراجعه کنيد. برای رسيدگی به پرونده در پليس بعداً اين معاينات لازم می شود.  يک پزشک قبل از هر چيزی می تواند مشخص کند که آيا زخم و جراحتی در رحم بوجود آمده است يا نه ؟ اين موارد در صورت بروز٬ درمان می شود. همزمان از اطراف واژن (vagina) نمونه برداری جهت يافتن نمونه اسپرم انجام می گيرد که تا آناليز انجام بگيرد. به علاوه به معاينات و آزمايشات بيماريهايی مانند آلودگی به HIV ٬ سيفليس، ... پرداخته میشود.
در هيچ حالتی نبايد به خودتان احساس گناه راه داده و خود را مقصر بدانيد. برای اينکه شخص متجاوز است که کار خلاف انجام داده و در صورت يافتن قربانی ديگری همچنان به اين عمل زشت خود ادامه خواهند داد
هفت تکنیک برای زندگی موفق
1- ذهن را سرشار از موفقيت و پيروزي نماييم
 انسان‌هايي در صحنه زندگي و كار موفق و پيروز خواهند شد كه در ابتدا اين موفقيت و پيروزي را در ذهن خود ترسيم كرده و با تصويري كاملاً روشن و شفاف به سمت تحقق اهدافشان حركت نمايند و اطمينان داشته باشند كه پيروز خواهند شد.
 آنچه را كه ذهن بتواند تصور و باور كند قابل دستيابي است به شرطي كه با ذهنيتي همواره مثبت توأم باشد و افكار منفي آن را مخدوش نكند، پس بياييم مسير زندگي خود را بر مبناي باورهاي مثبت و يك روحيه عالي طراحي كرده و با اميد زيباتر شدن زندگي خود و اطرافيانمان از فرصت‌هاي طلايي زندگي نهايت استفاده را نماييم.
همه چیز در باره ایدز: علائم، مراحل؛ راه های پیشگیری و درمان ...
در حالی كه كشورهای پیشرفته جهان در طی چند دهه اخیر مشكل بیماری های واگیردار را تا حد زیادی حل كرده و تمامی توان و امكانات خود را برای مبارزه با بیماری های غیر واگیر منجمله بیمارهای قلبی – عروقی و سرطان ها متمركز كرده بودند ، ناگهان در سال 1981 میلادی (1360 شمسی ) نوعی بیماری عفونی در دنیا پیدا شد كه به سرعت درهمه نقاط جهان گسترش پیدا كرد و امید به ریشه كنی بیماری های واگیردار را حتی در كشورهای پیشرفته تبدیل به یأس نمود. این بیماری كه به صورت یك مشكل عمده بهداشتی خود را نشان دادAIDS نام دارد . در این بیماری دستگاه دفاعی بدن شدیداً دچار اختلال می شود.

منظوراز آموزش های جنسی چيست؟
آموزش های جنسی برای جوانان، روندی ازفراگيری و تحصيل مجموعه ای ازاطلاعات و دانش است که برای شکل دادن به طرز برخورد و روش رفتاری و باورهايشان درباره موضوع روابط جنسی است. همچنين آنان را از ازهويت جنسيشان آگاه خواهد کرد و به آنها آموزش خواهد داد که روابط جنسی صحيح چيست وچه روابطی برای آنان نادرست است.
اين آموزش ها همچنين توانايی و تجربه جوانان را پرورش خواهد داد که آنها با آگاهی٬ درباره انتخاب نوع رفتارشان فکر کنند و احساس مطمئن و شايسته ای درباره کنش های رفتاريشان داشته باشند.
ضمناً بايستی قبول کنيم که برای جوانان در شرايط امروزه اجتماعی و جهانی امکان بيشتری نسبت به سال های پيش وجود دارد تا آنها در جامعه با اين مسايل مواجه شوند. اين آموزه ها سلاحی خواهند بود تا آنها خود را در برابر سوء استفاده های جنسی، بردگی جنسی، بارداریهای ناخواسته و آلودگی به HIV حفاظت کنند.
آیا رابطه جنسی دهانی مشکل ساز است؟

نظر اکثریت زوج ها را نمیتوان در یک محدوده خاص تعریف کرد. در واقع سلیقه زوجها در مورد رابطه دهانی بسیار متفاوت است. در یک سر طیف عده ای بطور کل از رابطه دهانی پرهیز میکنند و در سر دیگر طیف زوجهایی جای دارند که آن را جزء جدانشدنی از رابطه جنسی روزمره خود میدانند. عده ای بیشتر تمایل دارند که برای آنها اینکار انجام شود تا برای دیگری اینکار را انجام دهند (معمولا خانم ها) برعکس عده ای تمایل زیادی برای انجام آن نشان میدهند (معمولا آقایان). اگر بخواهیم به چند مزیت رابطه دهانی در زوجها اشاره کنیم میتوانیم از این موارد یاد کنیم:

آیا زنان هم مانند مردان شبها خواب میبینند و ارگاسم میشوند؟

بله، در سال 1953 یکی از مشهورترین پژوهش گران جنسی ، دکتر آلفرد کینسی دریافت که نزدیک به 40% از 5628 زنی که با آنها مصاحبه شده بود و در آن زمان حدود 45 سال سن داشتند، دست کم سابقه یکبار ارگاسم در خواب را تجربه کرده بودند
یک پژوهش کوچکتر دیگری در همین زمینه که در مجله ژورنال پژوهشهای جنسی در سال 1986 منتشر شد اذعان داشت که 85 درصد زنانی که سابقه دیدن خواب و ارگاسم را داشتند عموما این اتفاق در سنین 21 برای آنها بوقوع پیوسته است

مراحل و واکنشهای عصبی و فیزیکی روابط جنسی از لحظه شروع تا پایان

بطور کلی واکنشهایی که بدن در هنگام کورسهای جنسی و خود ارضایی از خودش نشون میده ، نقشهای مهمی رو در سلامتی جنسی افراد بازی میکنه که متاسفانه از سوی اشخاص جدی گرفته نمیشه...بصورت تجربی دونستن اینکه الان در چه مرحله ای از رابطه قرار دارید روش تخمینی ساده ای داره و شناخت علمی اون میتونه کمک شایانی رو در نحوه ارتباط شما با زوجتون فراهم بیاره...اینکه بشناسین زوجتون در چه مرحله ای قرار داره به شما کمک میکنه که رفتار صحیح جنسی رو انتخاب کنید و در لحظه باعث قطع رابطه ، تشدید رابطه یا لزوم یا عدم لزوم برای تغییر حالت و نظایر اینها بشه که تماماً قدرت جنسی شما رو در به ارگاسم رسوندن زوج شما فراهم میکنه...بطور کلی مراحل جنسی شامل 4 مرحله میباشد که هرکدام نشونه های کاملاً قابل رویتی دارد و این مراحل عبارتست از:

هفت دلیل دلزدگی جنسی خانم ها

1- اجازه گرفتن 2- قابل پیش بینی بودن 3- سکس مکانیزه 4- فرا نرفتن از مرزها 5- مکان همیشگی 6- صدای بیش از اندازه یا بی صدا بودن 7- کارهای تجربه نشده

توضیح در ادامه ...

خواسته های جنسی خود را بیان کنید
خانم ها نسبت به این امر اعتراض می کنند که همسرانشان نمی دانند به هنگام برقراری رابطه جنسی چگونه باید آنها را به لذت برسانند. شما چه تقاضایی کرده اید که تا کنون برآورده نشده؟
اکثریت قریب به اتفاق خانم ها، زمانیکه نوبت به این مسائل می رسد قدری خجالتی می شوند و تصور می کند که آقایون ملزم هستند تمام این مسائل را از پیش بدانند. این تصور به شدت اشتباه است. هیچ کسی به طور مادرزادی نمی تواند به خصوصیات فیزیکی جنس مخالف خود آشنا باشد. مهارت های عشق ورزی، هم برای آقایون و هم برای خانم ها، یک مقوله اکتسابی است
3 نکته کوتاه ولی مهم در امور جنسی

یکی از مواردی که خانمها باید رعایت کنند این است که بدانند چه چیزهایی همسرشان را تحریک میکند. آنها را شناسایی و در زمان لازم از آن استفاده کنند.مثلاً اگر مردی همسرش را در حالی جذاب میبیند که یک سنجاق سینه به لباسش آویزان باشد دیگر لازم نیست زن هی فرت و فورت از سنجاق سینه استفاده کند و اثر آن را از بین ببرد.این از زمان استفاده….

انواع سالاد

سالاد پاستا :

مواد لازم:

پاستای فرمی=300 گرم
لوبیا قرمز=150 گرم
پیاز قرمز=1 عدد
فلفل دلمه ای زرد و قرمز=1 عدد
زیتون سیاه=5 عدد
سس خردل=3 قاشق غذاخوری
ماست موسیر=2 قاشق غذاخوری

گرم مزاجی شما و سرد مزاجی همسرتان!؟

به طور معمول، حدود 18 ماه پس از زندگی مشترک، پس از پشت سر گذاشتن مرحله شیدایی، اختلاف در میل جنسی به تدریج خودش را نشان می دهد.
 اگر به این اختلاف به اندازه کافی توجه نشود، کم کم حالت غیر عادی به خود می گیرد و به سرد شدن ارتباط جنسی زوج ها می انجامد.
دکتر پت لاو ، نویسنده کتاب های Hot Monogamy (گرم گرم با یک همسر) و The Truth About Love ( حقیقت عشق)، معتقد است" درک زبانی که همسر شما با کمک آن به شما ابراز عشق می کند" کلید حل اختلاف در میل جنسی است. اگر شما این زبان را بشناسید و به موقع به آن پاسخ دهید، تفاهم جنسی را تقویت کرده اید که نتیجه آن اشتیاق جنسی و گرم شدن ارتباط جنسی است. به نظر دکتر لاو " برای به دست آوردن آن چه که از همسر خود می خواهید، بایدآن چه را که او می خواهد به او بدهید."