بخش هاي تخصصي و پزشکي اين سايت صرفا جنبه علمي دارد و مسئوليت خواندن مطالب به عهده خواننده مي باشد ، در صورت يافت نشدن مطلب مورد نياز خود ، در قسمت "ارتباط با ما" آن را بيان کنيد

آیا شما و نامزدتان تناسب جنسی دارید؟

حتما می دانید که ریشه خیلی از طلاق هایی که در کشور ثبت می شود، به مشکلات و نارضایتی های جنسی زوج ها برمی گردد. نارضایتی هایی که اگر تناسب جنسی بیشتری بین زوج ها بود و بیماری ها و مشکلات رابطه زناشویی شان درمان می شد، هیچ وقت به طلاق نمی رسید.

ده نشانه اینکه مردی شما را فقط برای رابطه‌ جنسی می‌خواهد

حتی بهترین پسرها هم ممکن است فقط به دنبال رابطه‌جنسی باشند. مردها روش‌های مختلفی برای ایجاد این رابطه بدون متعهد شدن دارند. این نوع مردها به چیزی که می‌خواهند دست پیدا می‌کنند و وقتی راضی شدند، می‌روند. روابط عمیق معنای چندانی برای آنها ندارد.

والدین، نوجوانان و مسائل جنسی (2)

با توجه به آنچه در مطلب قبل ذکرشد، لازم است تا والدین در خصوص مسائل جنسی با نوجوان خود صحبت کنند. اما نحوه برقراری ارتباط و تبادل نظر در این خصوص ملاحظات خاص خود را دارد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :

والدین، نوجوانان و مسائل جنسی (1)

علیرغم آنکه شواهد کافی در حوزه های مختلف علوم (روان شناسی و علوم رفتاری، علوم تربیتی، پزشکی و جامعه شناسی) تایید می کنند که نوجوانان در این سنین پرفراز و نشیب به شدت به حمایت و راهنمایی والدین نیازمند هستند، متاسفانه اغلب والدین این کار را بخوبی انجام نمی دهند و بسیاری از آن ها اصلاً به آن نمی پردازند!


اندازه آلت، دغدغه ای آزاردهنده!

حجم انبوه تبلیغات در شبکه های ماهواره ای و حتی برخی تبلیغات داخلی و عباراتی که مخاطبین با جستجوی آنها در موتورهای جستجوگر به وبلاگ حاضر می رسند و بلاخره آنچه در کلینیک از مراجعین می شنویم، نشان می دهند که موضوع اندازه آلت تناسلی در مردان کماکان یک دغدغه مهم محسوب می شود و البته این مسئله زمینه ای تاریخی دارد. در آثار تاریخی بجای مانده از هزاران سال پیش تا کنون (نوشته، تصویر یا مجسمه و...)، در اغلب موارد، اندازه آلت با قدرت و اعتبار افراد (Authority) رابطه ای تنگاتنگ داشته است.

آیا داشتن رابطه جنسی با جنس مخالف در دوران آشنایی از نظر علمی صحیح است؟

نیت ما از ارائه این مطالب تشویق و یا پرهیز شما از انجام عمل خاصی نیست . ما تنها مطالب را به صورت بی طرفانه و از نظر علمی و روانشاسی برای شما بیان خواهیم کرد و در انتها فردی که تصمیم گیرنده است خود شما هستید که آیا عملی را انجام دهید و یا نه .

چگونه در مقابل پیشنهاد روابط جنسی نه بگوئید

مهارت نه گفتن مهارتی است که با تمرین و ممارست فراگرفته میشود ولی در اینجا برخی از عبارتهایی که معمولا” توسط فرد مقابل بکار برده میشود تا شما را متقاعد کند که با او رابطه جنسی داشته باشید را آورده ایم . در مقابل عباراتی را که شما می توانید در پاسخ به او بکار ببرید تا او را منصرف نمائید پیشنهاد کرده ایم.

راه برای برگرداندن میل‌جنسی در روابط طولانی‌مدت

هر دوی شما خسته‌اید. خواب بچه‌ها سبک است. از وزن و اندامتان رضایت ندارید. با کلی استرس درگیر ضرب‌العجل‌های کاری هستید. دلایل مختلفی وجود دارد که زندگی‌های زناشویی طولانی دچار رخوت جنسی می‌شوند و شب‌ها افراد به جای همسرشان به دنبال بالشت یا کنترل تلویزیون هستند.

مفهوم پنهان فانتزی‌های جنسی
محققان می‌دانند که فانتزی‌های جنسی حرف‌های زیادی درمورد جنسیت آدم‌ها برای گفتن دارد و سالهاست که در این مورد نظرات مختلفی رد و بدل می‌شود.

یکی از تازه‌ ترین اخبار و شواهد که البته تمام‌کننده این بحث‌ها هم نیست، جنبه‌های مهمی از این موضوع را روشن می‌کند: اینکه این فانتزی‌ها درمورد گرایشات جنسی افراد چه می‌گوید، متداول‌ترین این فانتزی‌ها چیستند، چه زمان می‌توان این فانتزی‌ها را سالم تلقی کرد و چه زمان بیمارگونه و این فانتزی‌ها رابطه بین یک زوج را چطور توصیف می‌کند. آخرین تحقیق درمورد این موضوع توسط موسسه ماسترز و جانسون در برنامه درمانی آنها برای همجنس‌گرایان ناراضی انجام گرفت. این محققان باور دارند که از اینکه افراد فانتزی‌های همجنسگرایانه داشته باشد یا غیر آن، نمی‌توان بعنوان نشانه گرایش واقعی این افراد برای رابطه‌جنسی استفاده کرد. آنها شواهدی ارائه می‌دهند که تکرار فانتزی‌های همجنسگرایانه را درمیان غیرهمجنسگراها و فانتزی‌های غیرهمجنسگرایانه را درمیان همجنسگراها نشان می‌دهد.
چرا بعضی از مردها بعد از اولین رابطه جنسی ترکتان می‌کنند

این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

اگر مردی خیلی زود در رابطه درخواست رابطه‌جنسی کند، به آسایش و راحتی شما فکر نمی‌کند.

اول اینکه، اگر مردی خیلی زود بعد از شروع رابطه تقاضای رابطه‌جنسی کرد، مشخص است که فقط به برآورده شدن نیاز و لذت خودش فکر می‌کند و به فکر احساسات و راحتی شما نیست.

چگونه با تجاوز مقابله کنیم

یکی از مشکلات اساسی در راه کمک به قربانیان خشونت و تجاوزجنسی ، نه تنها در ایران ، که در تمام کشورهای دنیا ، اقدامات نادرست یا ناکافی قربانیان است که کاردفاع از آنان را برای وکلا سخت و گاه غیرممکن می کند ( موارد متعددی مثل افسانه نوروزی و مریم عابدی از جمله این موارد است).

سرنوشت یک زن با سینه های بزرگ و یا کوچک او

آیا داشتن پستان های بزرگ و یا کوچک تاثیری در سرنوشت یک زن دارد ؟

آیا واقعاً سایز سینه اهمیت دارد؟

سالهای سال است که زنها و شوهرهاسر این موضوع با هم بحث می کنند. مرغ همسایه همیشه غاز است و به همین خاطر است که زنها معمولاً برای خودشان دلیل ارائه می دهند که چرا باید سینه های کوچک یا بزرگ داشته باشند. اما آیا واقعاً تفاوت پزشکی خاصی بین داشتن سینه های کوچک یا بزرگ وجود دارد؟

مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی می تواند برای بدن مضر باشد

- بهبود حس بویایی: پس از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین افزایش مییابد. این هورمون سبب میگردد تا سلولهای بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کنند. (در دوران شیردهی نیز این بهبودی حس بویایی در زنان مشاهده میگردد)

آمیزش جنسی چیست؟

آمیزش جنسی به معنی نزدیکی و جفت گیری است که بین دو دو غیر همجنس انجام میشود که منجر به ارضا نیاز جنسی میشود. آمیزش جنسی بین حداقل دو غیر همجنس میتواند منجر به تولید مثل شود.

 

اعضا درگیر در آمیزش جنسی

اساساً تمام نقاط بدن قابلیت تحریک جنسی را دارند اما برخی نقاط به دلیل تراکم رشته های عصبی مربوط به لذت جنسی به عنوان ارگان های جنسی شناخته می شوند.

دوباره خود ارضائی

یکي از موارديكه در امور جنسی كاملاً افراد را گیج و دچار استرس كرده است مورد خودارضایی میباشد.این عاملیست كه همه از آن به عنوان یك اعتیاد نام میبرند و آن را شدیداً پنهان میكنند در حالیكه به نظر من 90% پسران و 70% دختران به انجام آن مشغولند!

راهکارهای غلبه بر خود ارضائی

خود ارضایی عادتی است که به سرعت ایجاد می شود و می تواند تاثیر نامطلوبی بر مردان و زنان تمامی سنین داشته باشد. بر اساس مطالعات انجام شده خودارضایی اثرات منفی جسمی و روانی متعددی بر افراد می گذارد. اگر شما در تلاش هستید تا بر این عادت غلبه کنید، مطمئن باشید که ممکن است (اگرچه مثل هر عادتی نیاز به تلاش و زمان دارد).

اختلالات هویت جنسی

جنسیت – مرد یا زن بودن – یک عامل اساسی است که به فرد در ساختن شخصیت انفرادی و حس وی نسبت به خودش کمک می کند. اختلال هویت جنسی ، شرایطی است که در آن حالت یک مرد یا یک زن خودش را قویا" به عنوان جنس مخالف خویش شناسایی می کند و خود را متعلق به آن جنس می داند.

عوارض خودارضایی

در پسران

۱- مرحله مشکل ساز (Problematic)
در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی بیمارگونه و به شکل  اعتیاد شده اند(روزانه بیش از ۱تا ۲بار) ، زودرس ترین عوارض ناشی‏ از خودارضایی بسیار زیاد عبارت است از:

ترس از لذت هم آغوشی
روانکاوی، “میل” را در بشر به عنوان “عامل مولد فشار جسمی و روانی”، و “لذت” را به منزله پدیده ای خوشایند که به این فشارها پایان می دهد، تلقی می کند. در فرهنگ ما، در پرورش و تربیت کودکانمان، به این پدیده لذت بردن به هیچ وجه بها داده نشده است...

خصوصیاتی که شعله تمایلات جنسی را خاموش میکند
خانم ها آیا می دانید که چه چیزهایی شعله جنسی آقایون را خاموش می کند؟ خیلی چیزها  البته ممکن است رفتار یا خصوصیتی که شعله جنسی یک مرد را خاموش می کند، برای مرد دیگر اینطور نباشد. بعد از انجام تحقیقات مختلف، ما به این نتایج رسیده ایم. در این مقاله لیستی 10 موردی از مهمترین چیزها و رفتارهایی که تمایلات جنسی آقایون را متوقف می کند، گرد آورده ایم. خانم ها همیشه به یاد داشته باشید ممکن است همه این موارد شعله تحریک همسر شما را خاموش نکند اما در هر حال از جمله متداولترین مسائلی است که می تواند منجر به آن شود.

اولین گام برای رهایی از خودارضایی بعد از ازدواج، انجام این عمل در حضور همسر است
«خود ارضایی در افراد متاهل گاه منجر به کاهش  روابط زناشویی با همسر و نارضایتی وی از زندگی زناشویی می شود که دراینصورت به این افراد توصیه می‌شود این عمل را نخست در حضور همسر خود انجام دهند و در گام بعدی اجازه دهند همسرشان این کار را برایشان انجام دهد تا آرام آرام یاد بگیرند که توسط همسر خود ارضاء شوند و دیگر به خودارضایی روی نیاورند.» 

سکس از راه دهان! چرا و چگونه؟
این عمل موجب میشود تا او احساس عشق وسکس داشته ودیوانه وار به ارگاسم برسد. بسیاری از خانم ها حتی آنرا به نزدیکی با مرد هم ترجیح میدهند. اگر شما فقط کمی در این باره اشتیاق نشان دهید آنگاه درنظر اویک عاشق افسانه ای بنظر خواهید آمد.

ماساژ برای رابطه جنسی بین زوجین

یکی از مهمترین و موثرترین راههای برقراری ارتباط بدنی و روحی با همسر انجام دادن ماساژ از روی شهوت است.

 
این ماساژ به هردوی شما کمک میکند تا از استرس و خستگی کار روزانه خلاص شوید و از یکدیگر لذت ببرید.

چرا مردان زنان سفید پوست را بیشتر دوست دارند؟

در حالی که برای زنان، مردان تیره پوست جذابیت بیشتری دارد، مردان از زنان با پوست سفید را بیشتر خوششان می آید! اما چرا؟! براساس یک تحقیق علمی که در دانشگاه تورنتو انجام شده است، زنان مردان با پوست تیره را بیشتر دوست دارند، مردان نیز لذت بیشتری از زنان با پوست روشن می برند...

اعتیاد جنسی
پزشکان می‌گویند رفتارهای جنسی اجباری و بی‌اختیار ممکن است برای بعضی‌ها مشکل‌آفرین باشد و باعث شود آن ها به رفتارهای خود تخریب‌کننده‌ای روی آورند که ناشی از میل جنسی‌شان است....

اشتباهات مهلک آقایون حین رابطه جنسی با همسرشان

اینکه فقط در تختخواب دنبالش باشید.

بعد از یک روز طولانی و خسته ‌کننده، وقتی با هم روی ملحفه‌ها می‌غلتید، اگر از قبل هیچ پیش‌درآمدی نبوده باشد، احتمال اینکه وارد اتفاق اصلی شوید بسیار کم است. دنبال کردن همسرتان یک کار تمام‌وقت است. زن‌ها خیلی دوست دارند که مردشان دنبالشان باشد و بهترین روش دنبال کردنشان، دنبال کردن فکری است. بگذارید بفهمد که به او فکر می‌کنید و تمایلاتتان تمام روز متوجه اوست.
پیش‌نیاز رابطه ای لذت بخش برای یک زن
تفاوت های جنسی بین زن و مرد به طور طبیعی وجود دارد و این تفاوت ها اختلال نیست بلکه به صورت کاملا طبیعی بین زن و مرد وجود دارد.مهمترین تفاوت جنسی بین زن و مرد تفاوت در چرخه پاسخ جنسی است.با اولین نگاه به منحنی‌های پاسخ جنسی در مردان و زنان می‌توان دریافت که چرخه پاسخ جنسی زنان در تمام مراحل کندتر و آرام تر از چرخه پاسخ جنسی آقایان است، یعنی به هنگام روابط زناشویی مرد بلافاصله تحریک شده و به اوج لذت جنسی می‌رسد در حالی که حالت تحریک در زن تازه شکل گرفته و در حال افزایش است ...

در طول اُرگاسم در مغز چه اتفاقي مي‌افتد؟

با اينکه دلايل انجام رابطه‌ جنسي به شکل‌هاي مختلف متفاوت و پيچيده هستند اما هدف معمولاً رسيدن به ارگاسم است. ازآنجاکه ما آدمها متفاوت هستيم، دستيابي به يک توصيف عمومي از ارگاسم غيرممکن است. چيزي که اکثر افراد در آن توافق دارند اين است که ارگاسم تجربه‌اي عميقاً و شديداً لذت‌بخش است.


سردردهاي جنسي

سر درد جنسي درد مبهمي است که در هنگام افزايش هيجانات جنسي به ويژه در زمان ارگاسم ممکن است در سر و گردن خود احساس کنيد . اين درد معمولا ناگهاني , بدون هشدار و طي چند ثانيه اتفاق مي افتد و مي تواند نشانه اي از مشکلاتي مربوط به رگ هاي خوني در مغز شما باشد...

تاثير رابطه جنسي بروي سلامتي

1- بهبود حس بويايي: پس از رابطه جنسي ترشح هورمون پرولاكتين افزايش مييابد. اين هورمون سبب ميگردد تا سلولهاي بنيادي مغز نورونهاي جديدي را در پياز بويايي مغز ايجاد كنند. (در دوران شيردهي نيز اين بهبودي حس بويايي در زنان مشاهده ميگردد)
2- كاهش ريسك بيماريهاي قلبي: داشتن بيش از 3 نوبت رابطه جنسي در طول هفته ريسك ابتلا به بيماريهاي قلبي را درمردان به نصف كاهش ميدهد. رابطه جنسي كلسترول بد خون را نيز كاهش ميدهد.

بیوشیمی جنسی چیست ؟

بیوشیمی جنسی را از یک لحظه بسیار سخت می توان تعریف کرد . بدین معنا که یا آن را احساس می کنید یا آن را احساس نمی کنید.
آیا تا بحال اتفاق افتاده است که یکی از دوستانتان مرد یا زن فوق العاده ای را برای شما توصیف کرده باشد و به شما اطمینان خاطر داده باشد که او هر آنچه را که یک زن یا مرد می خواهد ، داراست ، به طوری که مشتاق شده باشید او را حتماً ببینید . سرانجام پس از آنکه او را از نزدیک دیدید متوجه شدید که هیچگونه جاذبه جنسی برایتان ندارد ؟ . آیا تا بحال از لحاظ جنسی جذب کسی شده اید که هیچ گونه نقطه مشترکی با او نداشته اید ، برایش احترام قائل نبوده اید یا او را تایید نمی کردید و هرگز نیز نمی خواستید که زندگیتان را با او بگذرانید ؟ موضوعی که در رابطه با جاذبه جنسی بسیار ناراحت کننده و حتی عصبانی کننده است نیز همین است . بدین معنا که ظاهراً تحت شرایط نادرست با فرد نامناسب ، اغلب آن را بیش از حد احساس می کنیم و تحت شرایط درست با فرد مناسب اصلاً آن را احساس نمی کنیم .

گزارشي از جراحي ترميم بكارت در ايران


خطر در كمين شماست

«در شب زفاف و پس از آن كه عروس و داماد به حجله مي رفتند، فردي به عنوان ينگه در پشت در منتظر مي ماند تا دستمالي را كه نشان از سلامت دختر است تحويل بگيرد و با نشان دادن آن به مادر شوهر و مادر زن انعامي نيز نصيب خود كند. اگر دستمال سفيد بود كه غوغايي به پا مي شد و بي آبرويي دختر و خانواده وي را به همراه داشت و احتمال داشت به دست پدر يا برادر "باغيرت"، خونش "مثل سگ" ريخته شود. البته اين اتفاق كم مي افتاد. گاه عروس سر داماد را كلاه مي گذاشت و دستمالي را كه به خون كبوتر آغشته بود، به كار مي برد.

«رسم دستمال بيني، مربوط به ايراني است كه هنوز علم پزشكي در آن پيشرفت نكرده بود و جراحي دختراني كه پيش از ازدواج خود را "لو" داده بودند، رايج نشده بود.»

تفاوت آزادی و بی بندوباری - خودارضایی و حرف های بالا و پایین و ترک آن

تفاوت آزادی با بی بندو باری :

معنی آزادی مسلما خیلی گستردس اما ساده ترین معنی که میشه برای آزادی بکار گرفت  : آزادی عبارت است از اسوده بیان کردن ، رفتار کردن ، زندگی کردن به شرط آنکه امنیت ما ، احترام ما و حقوق ما رعایت شود و در عین حال آ زادی ما باعث خدشه دار شدن حقوق دیگران نشود.  افراد آزاد اندیش را در عام افرادی با ذهنیت باز  ( Open Mind) خطاب میکنند این افراد دارای ظرفیتهای بالا در پذیرش انتقادات و رویاروئی با مسائل جاری اجتماع هستند به نوعی واقع بین و حقیقت جو .

سلامتی جنسی جوانان در خطر است
براساس تحقیقات انجام شده ارتباط تنگاتنگی میان نارسایی‌های جنسی و مشکلات اجتماعی از قبیل جرائم، تجاوزات جنسی، بیماریهای روانی، اعتیاد و طلاق وجود دارد
 دکتر شهرام قائدی در افتتاحیه کنگره خانواده و سلامت جنسی افزود: زوج های زیادی با نارسایی جنسی و تاثیر آن بر مشکلات زندگی زناشویی مواجه اند اما از نقش آن در ایجاد ارتباط ضعیف، اعتماد به نفس پایین و افسردگی در خود و همسرشان غافل هستند ،وی گفت :بر اساس برخی آمارها 50 درصد زوجین در مراحلی از زندگی زناشویی خود یک اختلال جنسی را تجربه کرده‌اند
کودک و میل جنسی
برخی روان‌پزشکان معتقدند تمایلات جنسی از بدو تولد شروع می‌شود و مکیدن پستان مادر را نیز جزو تجارب جنسی محسوب می‌کنند. در برخی تحقیقات نیز توانایی ارگاسم در نوزادان پسر پنج ماهه و نوزادان دختر ۴ ماهه گزارش شده است. این تحقیقات به این نکته اشاره کرده‌اند که مراحل ارگاسم در نوزادان پسر دقیقا مانند مردان بالغ است، منهای توانایی انزال...
در این دوره لازم است والدین و مراقبان کودک به نکات اساسی زیر توجه نمایند:
۱) از هرگونه لمس و نوازش اندام تناسلی کودک خودداری نمایید.
کنجکاوی جنسی
وقتی بچه ها دنیای بیرون از خود را کشف می‌کنند، نسبت به اعضای خصوصی بدن خود و جنس مخالف به طور طبیعی کنجکاو می‌شوند.
بچه ها در بازی‌های عادی خود، از فرصت استفاده می‌کنند و از نظر جسمی به بچه های جنس موافق یا مخالف خود نزدیک می‌شوند تا شکل بدن آن ها را کشف کنند. بچه ها از سر کنجکاوی بازی‌های جنسی می‌کنند و این امر طبیعی است. این جور رفتارها با قصد و غرض جنسی صورت نمی‌گیرد و یا به روابط جنسی منجر نمی‌شود.
نمونه‌هایی از این کنجکاوی جنسی شامل:
گرایشات جنسی دختران در سن بلوغ (خطر جدی در مقطع راهنمایی)
همه ما میدانیم در اجتماعی که زندگی میکنیم چه می گذرد ، همه ما مطلعیم که فساد اخلاقی ، روابط نا مشروع در جامعه ما روبه افزایش هست ، پس بهتره راه های جلوگیری از گسترش آنرا در نظر داشته باشیم.
اولین گروه آسیب پذیر:
مقطع راهنمایی و دبیرستان برای دختران یکی از مهم ترین دوران زندگی اجتماعی محسوب می شود . متاسفانه به جای آنکه ارتباط فرزندان با والدین در این دوران گرم تر صمیمی تر و محکم تر شود والدین نا خواسته باعث ایجاد فاصله زیاد با فرزندان خود در این شرایط سنی حساس می شوند . در این سن به علت وجود کنجکاوی و دوران بلوغ اکثرا از دوستان خود تاثیر پذیر بوده و تمایل دارند خود برخی مسایل را تجربه کنند.
شخصیت جنسی و یا زندگی جنسی چیست ؟
شخصیت جنسی افراد با هویت جنسی آنها تفاوت دارد در واقع هویت جنسی یکی از اجزاء زندگی جنسی افراد است . هویت جنسی قابل مشاهده ترین جزء از اجزاء زندگی جنسی انسانها می باشد . پس هرگز زندگی جنسی را برابر با شهوت جنسی ندانید . کم نیستند افرادی که برای مقابله با غریزه جنسی و جلوگیری از شهوت جنسی به اشتباه با زندگی جنسی خود مقابله می کنند و در انتها به زندگی جنسی خود در تمام عمر آسیب می زنند . . نکته مهم که هرگز نباید فرموش کنیم این است که اجتماع ، وجدان و دین بر سلامت شخصیت جنسی  افراد تاکید دارند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  افراد در صورتی فعالیت جنسی نرمال و  روابط زناشویی موفق خواهند داشت که  تمامی مراحل شخصیت جنسی را به شکل صحیح طی کرده باشند و در حال حاضر زندگی جنسی نرمال داشته باشند .


چگونه از سوء استفاده جنسی از فرزندمان پیش‌گیری کنیم.

چه آموزش‌هایی برای پیش‌گیری از سوء استفاده‌ی جنسی در فرزندتان لازم است؟

•     خصوصی‌بودن اندام‌های جنسی شامل پستان‌ها، باسن، اندام تناسلی را از سن 3 تا 4 سالگی آموزش دهید. تا 5 سالگی کودک باید کاملاً این موضوع را درک کرده باشد.
•     شما باید این مفهوم را در فرزندان خود تقویت کنید که بدن آن‌ها به خودشان تعلق دارد. بچه‌ها با این کار برای جسم خود احترام قائل خواهند شد.

•    بچه‌هایی که برای جسم خود ارزش و احترام قائلند کم‌تر در خطر سوءاستفاده قرار می‌گیرند.


خیال پردازی جنسی و مشکلات آن
همه انسان ها در وجودشان کم و بیش، به خیال پردازی جنسی فکر می کنند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسان است. درجه ی آن بستگی به سن، جنیس، قدرت تخیّل و سابقه ی رابطه ی جنسی هر فرد دارد. هر کسی به نوعی در تخیّلات، در حین نزدیکی به این توّهمات و رویاها می پردازد. بعضی در 3کس یک رویه ثابت را پیش گرفته و تا آخر همان طور می مانند، و در مقابل برخی، دائماً به چگونگی و زیباتر بودن این رابطه فکر می کنند و در خیالات خود به دنبال لذّتی جدید و تنوع بیش تر در نزدیکی می پردازند. حرکات متنوع  و شهوت در یک نزدیکی، نه تنها هیجان 3کس را بالا می برد، بلکه باعث برقراری صمیمیت بیش تری در زندگی زناشویی نیز می شود.
مسايلی که زنان در مواجه با تجاوز بايستی بدانند
بسيار مهم است که هر چه سريعتر با شخصی امين در اين باره صحبت بکنيد و بهتر خواهد بود اگر از اشخاص حرفه ای در زمينه های پزشکی، روان درمانی و حقوقی کمک بگيريد.
هر چند که سخت به نظر می آيد، اما بعد از تجاوز در اولين فرصت و سريعاً به پزشک متخصص زنان و يا اورژانس برای معاينات لازم مراجعه کنيد. برای رسيدگی به پرونده در پليس بعداً اين معاينات لازم می شود.  يک پزشک قبل از هر چيزی می تواند مشخص کند که آيا زخم و جراحتی در رحم بوجود آمده است يا نه ؟ اين موارد در صورت بروز٬ درمان می شود. همزمان از اطراف واژن (vagina) نمونه برداری جهت يافتن نمونه اسپرم انجام می گيرد که تا آناليز انجام بگيرد. به علاوه به معاينات و آزمايشات بيماريهايی مانند آلودگی به HIV ٬ سيفليس، ... پرداخته میشود.
در هيچ حالتی نبايد به خودتان احساس گناه راه داده و خود را مقصر بدانيد. برای اينکه شخص متجاوز است که کار خلاف انجام داده و در صورت يافتن قربانی ديگری همچنان به اين عمل زشت خود ادامه خواهند داد
آیا خودارضایی عامل اصلی بروز مشکلات جنسی ماست؟

آیا خود ارضایی از نظر علمی برای انسان عارضه یا خطری ندارد؟ آیا خودارضایی یک فعالیت جنسی طبیعی است؟ آیا خودارضایی باعث بی نیازی از روابط جنسی طبیعی بین زن و مرد میشود؟ آیا خودارضایی برای کسی که همسر دارد درست است؟ آیا خودارضایی منجر به ترس، اضطراب، افسردگی و انواع ناراحتی های روحی در انسان نمیشود؟ خودارضایی چقدر در جامعه شایع است؟ چه تفاوتی بین زن و مرد از این لحاظ وجود دارد؟روش درست خودارضایی چیست؟ به چه نکاتی باید توجه کرد؟ و چه نکاتی را باید برای اجتناب از عوارض ناخواست رعایت کرد؟ آیا خودارضایی لزوماً با باورهای مذهبی ما مغایرت دارد؟ با توجه به روایت هایی که از خودارضایی به "گناه کبیره" تعبیر شده است آیا توصیه به خودارضایی به نوعی امتناع از شریعت و مخالفت با احکام الهی نخواهد بود؟ توضیحات در ادامه...

خود ارضايي يا استمنا - آيا ترک عادت موجب مرض است؟

خود ارضايي يا استمنا - آيا ترک عادت موجب مرض است؟تربيت صحيح فرزندان، وظيفه و مسئوليتي است که بر عهده‌ي والدين قرار دارد. توجه و درک مناسب از احتياجات روحي و جسمي فرزندان مي‌تواند پدر و مادر را در تربيت آنان ياري کند.
يکي از احتياجات مهم هر فرد، احتياج براي جفت‌گيري يا همان ميل جنسي است. بديهي است که غريزه و نيروي جنسي در انسان اهميت ويژه‌اي دارد و با شناخت درست و سپس قرار دادن آن در مسيري که بايد به طور طبيعي طي کند، در رسيدن انسان به زندگي ايده‌آل کمک شاياني مي‌کند.

نکاتي در مورد خودارضائي masturbation و ارتباط آن با انزال زودرس

خودارضائي با نام علمي (masturbation ) به معناي انجام عملي توسط خود فرد جهت رسيدن به اوج لذت جنسي يا ارضاي جنسي (orgasm ) بدون عمل نزديکي (intercourse ).البته اين تعريف کامل نميباشد چون ممکن است اين عمل توسط همسر و زوج جنسي بدون عمل نزذيکي صورت گيرد. لذا اصطلاح (masturbation ) طيف گستردهاي را شامل ميگردد که بسته به مذهب و فرهنگ و شرايط روحي و جسمي فرد متفاوت است وممکن است در فردي بعنوان اقدام درماني يا بعنوان قسمتي از نزديکي قلمداد گردد.