بخش هاي تخصصي و پزشکي اين سايت صرفا جنبه علمي دارد و مسئوليت خواندن مطالب به عهده خواننده مي باشد ، در صورت يافت نشدن مطلب مورد نياز خود ، در قسمت "ارتباط با ما" آن را بيان کنيد

عشق وسکس
توجه،هيچ چيز خاصي وجود ندارد...فقط کافي است از خرد و دانايي خود کمک بگيريد.
سکس آنقدر قدرتمند است که حتي رييس جمهورها هم ممکن است زندگي خود را به خاطر آن به خطر بيندازند.
ارتباط ميان سکس و عشق آنطوري نيست که هميشه به نظر مي رسد، بلکه ميتواند بسيار خطرناک تر از اين حرف ها باشد.
سکس گاهي اوقات قدرتمند، ضعيف، پر حرارت، غير صميمانه، بخشش آميز و يا حتي غير قابل بخشش است. زماني که احساسات شما به اوج خود مي رسد ممکن است غير قابل کنترل شوند و برقراري رابطه جنسي در نظرتان مانند ميوه ممنوعه جلوه کند. رابطه جنسي راه طبيعي حتمي ساختن بقاي نسل بشر مي باشد. از همان آغاز کودکي گويي وارد يک مسابقه مي شويم و بايد از قوانيني که خداوند برايمان وضع نموده، پيروي کنيم. گاهي اوقات بايد بگوييم "بله" و در مواقعي " نه." کم کم لايه هاي گناه بر روي شانه هاي بي گناه جوانيمان سنگين و سنگين تر شده و به سبب آن به درک و احساس، دست پيدا مي کنيم و مي فهميم که چگونه بايد زندگي کنيم. به رابطه جنسي مي توان به عنوان نوعي رابطه رهبريت نگاه کرد. هورمون هايي در بدنمان ترشح مي شود که به واسطه آن نياز داريم به رضايت جنسي دست پيدا کنيم. ممکن است اين امر باعث ناميدي و ناکامي نيز بشود. محرماتي وجود دارند که ما بايد از انجام آنها پرهيز کنيم. شهوات جنسي يکمرتبه انسان را از خود بي خود مي کند و لحظه اي ديگر هيچ اثري از آنها وجود نخواهد داشت. برخي از گناهان هيچ گاه قابل بخشش نيستند. بعضي از افراد نيز هستند که هيچ گاه دست از گناهان خود بر نميدارند. نيازهاي جنسي باعث تحريک انسان شده و اين امر به صورت فرايند مکرري در تمام طول عمر انسان ادامه پيدا خواهد کرد. عده اي از افراد طوري زندگي مي کنند که تا آخر عمر خود از خوشي برقراري رابطه جنسي لذت مي برند. آنها افراد خوش شانسي هستند...البته همه ما بايد اينطور باشيم. سکس يعني زندگي...طعم خوش زندگي. زندگي که بايد با ديگرن تقسيم شود، زندگي که بايد آنرا براي خود خلق کنيد.


درست نيست که پس از آغاز رابطه، خيلي سريع با طرف خود سکس داشته باشيد. اين کار ممکن است شما را به جايي بکشاند که خودتان اصلا دوست نداشته باشيد. برقراري رابطه جنسي تا پيش از ازدواج کاري اشتباه بوده و شما را ملزم به قبول برخي تعهدات مي کند. عده زيادي از مردم دوست ندارند فقط به خاطر سرگرمي و تفريح سکس داشته باشند. سکس يک عمل کاملا شخصي مي باشد که معمولا از روي تصادف و اتفاق روي نمي دهد... و نبايد هم اينچنين باشد. بهترين کار اين است که به اخلاقيات، اصول و ارزش هاي خود پايبند باشيد. هيچ گاه اين موارد را به خاطر دستگرمي زير پا نگذاريد.


اين روزها بسياري از جوانان و نوجوانان اظهار مي دارند که رابطه جنسي برقرار نموده اند و بعد اعلام مي کنند که از انجام اين کار به شدت پشيمان شده اند. هم از عملي که انجام داده اند پشيمان مي شوند و هم در رابطه شان شکست خورده و ناکام ميمانند. آنها فکر مي کنند که طرف مقابل به آنها خيانت کرده و کاملا سردرگم ميشوند. چقدر خجالت آور است که بهترين دوران زندگي با يک چنين ناکامي ها و نا اميدي هايي سپري شود. بدترين نوع پشيماني زماني به فرد دست مي دهد که او باردار شود و هيچ کس نباشد تا وي را از نظر روحي و عاطفي حمايت کند...اين فاجعه براي هزاران نفر در طول سال اتفاق مي افتد.


سکس چيز بدي نيست، اما اگر ارتباط نادرست برقرار شود، معمولا شما را از تشکيل زندگي سالم زناشويي و صاحب فرزند شدن، باز مي دارد. به مجرد اينکه سکس در يک رابطه باب شود، درصد بسيار زيادي از کنترل افراد بر روي مسائل فيزيکي معطوف ميشود و ذهن به طور ناخوداگاه عمل مي کند. ما احساسي که در آن لحظه پيدا ميکنيم را دوست داريم و شايد به طور نادرست تصور کنيم که طرف مقابل را نيز دوست مي داريم. براي يک مدت زمان کوتاه اين حس با شما همراه است، اما به مرور زمان اهميت و ارزش خود را در نظر شما از دست مي دهد. درست است که هورمون هاي زيادي وظيفه کنترل شهوت شما را به عهده دارند اما هورمون هاي ديگري نيز هستند که احساسات و عواطف شما را کنترل مي کنند و تعدادشان خيلي بيشتر از دسته اول است، به علاوه خيلي عميقتر و متفاوت تر عمل مي کنند. يک زندگي مشترک هيچ گاه نمي تواند تنها بر اساس برقراري رابطه جنسي استوار بماند. براي باقي ماندن  در کنار هم، زوجين نيازمند پيوند روحي، رواني و احساسي هستتند.

رابطه جنسي يکي از اجزاي جدي و پيچيده زندگي هر شخص است. بايد از روي رضايت طرفين باشد و براي هر دو نفر از روي صميميت و شادي صورت پذيرد. سکس هاي اتفاقي و غير قابل منتظره نه تنها به دليل شيوع ايدز و ساير بيماري هاي آميزشي، خطرناک محسوب مي شوند؛ بلکه اين امکان نير وجود دارد که فرد مجبور شود به يک ازدواج ناخواسته با شخصي که هيچ سنخيتي با او ندارد تن دهد.

سکس مي تواند بهترين بخش ازدواج باشد. با استفاده از خرد و دانايي خود، اجازه دهيد تا انرژي که رابطه جنسي به شما مي دهد، دستاويزي باشد براي پر کردن کمبودهاي عاطفي ميان شما و همسرتان